ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 18:27

“AK Parti, Türkiye’nin lokomotifi olmaya devam edecek"

“AK Parti, Türkiyenin lokomotifi olmaya devam edecek"


AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nın 42. Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı. Toplantıda partililere seslenen İl Başkanı Fuat Köktaş, AK Parti’nin ülkenin lokomotifi olmaya devam edeceğini söyledi. Türkiye’yi yöneten lokomotif parti misyonunun sürmesi için Başkan Köktaş, mahalli idareler, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilleri seçimleri önemine dikkat çekti.

AK Parti 42. Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı, Canik Kültür Merkezi'nde yapıldı. Toplantıya İl Başkanı Fuat Köktaş'ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, ilçe belediye başkanı, ilçe başkanları ile partililer katıldı. Toplantının açılışını gerçekleştiren İl Başkanı Fuat Köktaş, ülke gündemine ilişkin konularda değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin hızlı bir değişim ve sürecinde olduğunu hatırlatan Köktaş, “Gündemi takip edip lokomotif olmalıyız. Eğer bizler lokomotif olamazsak vagon oluruz ve birileri bizi peşine takarak sürükler. Onun için biz her zaman gündemi belirleyici olmak durumundayız. Karar verici, yön verici olmak zorundayız. Bunun için de çok çalışmalıyız. Onun için bu toplantılara önem veriyoruz.“ dedi.

AK Parti’nin milletin kurduğu, istikametini milletin çizdiği, sahibi ve yönlendiricisinin de millet olduğunun altını çizen İl Başkanı Köktaş, “Türkiye neyse AK Parti'de işte odur. Biz sadece belli etnik grupların partisi değiliz, biz sadece belli inanç gruplarının partisi değiliz, biz sadece belli bölgelerin, belli kümeleşmelerin partisi de değiliz. Bize oy versin ya da vermesin, bize gönül versin ya da vermesin, biz herkesi kucaklayan, anlamaya çalışan, empati kuran, herkesi temsil etmenin gayreti içinde olan bir partiyiz. Biz bu ülkede ilklerin partisiyiz. Şu anda atılan her adım bir farklılığın ortaya konulduğu ve bunları projelendirme kabiliyetini ortaya koyan bir partiyiz.” şeklinde konuştu.

GELECEK YENİ 10 YIL ÇOK ÖNEMLİ

Toplantıda sunum yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise çözüm sürecine değindi. Türkiye’nin terörle mücadelede can kaybının yanında 400 milyar dolar harcadığını hatırlatan Başkan Yılmaz, bu sorunun çözülmesinin büyük taşıdığını vurguladı. Bu konuda herkesin sorumlu olduğunun altını çizen Başkan Yılmaz, “Bu sorunun çözümünün gerekliliğini ve çözümün Türkiye’nin önünü açacağını her platformda anlatmamız lazım. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Tabi ki şehitlerimizin tırnağının ucunun incinmesi bizim canımızı acıtıyor. Ama bundan sonra yeni şehitlerimizin ve can sıkıcı olayların olmaması bu sorunun çözülmesi lazım.” değerlendirmesinde bulundu.

BİZ OLMALIYIZ

Samsun’da uygulanan projelerin oldubittiye getirilmemesi gerektiğine dikkat çeken Canik Belediye Başkanı Osman Genç ise ‘Ben değil, biz olmalıyız’ dedi. Herkesin Samsun’un menfaatleri konusunda söz hakkı olması gerektiğini söyleyen Başkan Genç, “Bizler şehri yönetirken bütün haritayı ve fotoğrafı gözümüzün önüne getirmeliyiz. Çünkü yatırımımızda herkesin hakkı var. Bir şehirde yatırımları yönetirken bütün unsurları dikkate almak zorundasınız. Bu nedenle ortak akılla çalışmalıyız. 21. yüzyılı da iyi anlamak mecburiyetindeyiz.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER