ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 11:32

AK Parti, ‘Seyhan Kıyıkent Evleri’ni gezdi

AK Parti, Seyhan Kıyıkent Evlerini gezdi


Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, AK Parti Seyhan İlçe Yönetim Kurulu ile belediye meclis üyelerine kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan ‘Seyhan Kıyıkent Evleri’ şantiyesini gezdirdi.

AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Kasım Pamuk ve beraberindeki yönetim kurulu ile Seyhan Belediye Meclis üyeleriyle Kıyıkent Evleri şantiyesinde sabah kahvaltısında buluşan Başkan Öztürk, kentsel dönüşümün önemini anlattı.
Adana tarihinin ilk kentsel dönüşümünü gerçekleştirirken yaşanan süreç hakkında bilgi veren Başkan Öztürk, “Başbakanımızın ‘bir sonraki seçimi kaybetme pahasına da olsa insanlarımızın güven, sağlık ve huzuru için kentsel dönüşümü gerçekleştirin’ talimatı bizim rehberimiz oldu.” dedi.

Öztürk, “Kentsel dönüşümde başarılı olmanın birinci şartı bu konudaki kararlı tutumdur. Dönüşüme karar verdiğimiz bölgede yaşayan insanların her biriyle defalarca görüşmeler yapıldı. Kentsel dönüşümün önce kendisi ve ailesi sonra bölgesi, şehri ve ülke için faydası anlatıldı. Bu görüşmeler sırasında ortaya çıkan provokasyonlara aldırılmadan ‘her şey insan için’ ilkesinden hareketle insanlarımızın daha yaşanabilir bir şehre kavuşmalarının yararları anlatıldı. Görüşmelerin ardından oluşan mutabakat ile Adana’nın ilk Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşümünde kısa sürede örnek daireyi gezecek seviyeye geldik. Kısmet olursa da temeli attığımız günden başlayarak bir yıl içinde hak sahiplerine konutlarını teslim edeceğiz.” diye konuştu.

AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Pamuk, Seyhan Belediyesi’nin gerçekleştirdiği ‘kentsel dönüşüm ve yenileme’ çalışmasının bir gurur tablosu olduğunu ifade etti.

Azim Öztürk, misafirlerine tamamlanan örnek daireyi gezdirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER