ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 08:50

AK Parti seçim bürolarına saldırı

AK Parti seçim bürolarına saldırı

Berkin Elvan'ın cenaze töreni sonrası çıkan olaylarda Şişli genelinde AK Parti'nin 6 seçim irtibat bürosu saldırıya uğradı.


Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın cenaze töreni sonrası çıkan olaylarda Şişli genelinde 6 seçim irtibat bürosu saldırıya uğradı.

AK Parti Şişli İlçe Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, cenaze kortejinin ilerlediği sırada katılımcı bazıları partinin ilçe genelinde bulunan seçim irtibat bürolarını tahrip etti.

Partiye ait Feriköy, İnönü ve Kurtuluş mahallelerinde bulunan toplam 6 seçim irtibat bürosu saldırıya uğradı. Darülaceze yakınlarında bulunan 3 katlı seçim koordinasyon merkezi ise 3 farklı grup tarafından gün içinde farklı zamanlarda zarara uğratıldı. Katılımcıların bazıları tarafından iki kez taş ve sopalarla tahrip edilen merkez, daha sonra yüzleri maskeli bir grup tarafından yakılarak ateşe verildi.

Sağduyu olayların büyümesini engelledi

Seçim Koordinasyon Merkezi'nde bulunan partinin gençlik kollarında görevli çok sayıda kadın ve genç, cenaze kortejinin geçişi sırasında binayı boşalttı.

Polis ekiplerinin yürüyüş güzergahından çekilmesinden sonra taşlanan seçim bürolarında maddi zararın meydana geldiği görüldü. AK Parti Şişli Seçim Koordinasyon merkezi ise cenaze töreni dönüşünde kalabalık bir grup tarafından molotof kokteyli atılarak ateşe verildi.

Açıklamada ifadelerine yer verilen AK Parti Şişli İlçe Başkanı Nevzat Şatıroğlu, saldırılar sırasında seçim irtibat bürolarına yapılan saldırılar sırasında herhangi bir yaralanma olmadığını, tahriklere kapılmayan vatandaşların sağduyusunun olayların büyümesini önlediğini bildirdi.

10 seçim irtibat bürosu saldırıya uğradı

Gezi Parkı odaklı olaylarda yaralanan Berkin Elvan'ın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesinin ardından, son iki günde AK Parti'nin İstanbul'daki 10 seçim irtibat bürosu ve 2 mobil aracı göstericilerin saldırısına uğradı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığından Anadolu Ajansına yapılan açıklamaya göre; AK Parti'nin Şişli'deki seçim koordinasyon merkezi tamamen yıkılırken, Kurtuluş'ta 5 ayrı seçim irtibat bürosu tahrip edildi. Beşiktaş'taki iki seçim irtibat bürosu saldırılar nedeniyle kullanılamaz hale gelen AK Parti'nin Beyoğlu'nda da yine iki seçim irtibat bürosu tamamen tahrip edildi. Avcılar'da da partinin iki adet mobil (AK Nokta) aracı tahrip edildi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, "Yaşanan olaylarda saldırılara maruz kaldık. İlçe başkanlarından ve teşkilat mensuplarından sürekli bilgi alıyorum. Arkadaşlarımızın tahriklere kapılmamaları konusunda, sürekli uyarılarda bulunuyoruz'' dedi. 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER