ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Nisan 2013 Cumartesi 21:33

AK Parti milletvekilleri, Şırnak'ta


AK Parti 6. Bölge Teşkilat Toplantısı'na katılmak üzere Şırnak'a gelen AK Parti milletvekilleri, Cizre ve Uludere ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Eşleriyle Şırnak'a gelen AK Parti milletvekillerinin yer aldığı heyet, Cizre'de coşkulu şekilde karşılandı. Dicle Nehri kıyısındaki Cizre Kalesi'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi, Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, Şırnak halkını Türkiye olarak kabul ettiğini söyledi.

Şırnak'ın, Türkiye'yi seven ve ülkesine kendisini feda etmeye hazır vatandaşlarla dolu olduğunu belirten Nebati, Şırnak halkıyla bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Milli birlik ve kardeşlik havasını en fazla yaşamak isteyenlerden oluşan bir grup olduklarını dile getiren Nebati, 14 şehirden il başkanları ve il koordinatörüyle Şırnak'a geldiklerini belirtti.

Nebati, "Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'nin hayata geçtiği ilk günden bu güne hükümetimizin ve devletin yapmış olduğu bu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz çünkü buraya keyifle gelmek, duyguların en güzelidir. Bu süreçte elini, bedenini değil, ruhunu ve her şeyini taşın altına koyan büyüklerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.
    
Güvercin uçurdular
    
Milletvekilleri, Dicle Nehri kıyısında barış için güvercin uçurdu. Daha sonra esnafı ziyaret eden milletvekilleri, ev ziyaretlerinde kanaat önderleriyle bir araya geldi. Görüşmede, ilçenin kanaat önderlerinden Nurettin Şık, Kürtler için şu ana kadar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gibi bir başbakanın gelmediğini belirterek, Erdoğan'ın arkasında olduklarını dile getirdi.

Eşref Elçi ise "Batının o kadar güzellikleri varken, biz deli miyiz ki parçalanalım, o güzelliklerden istifade etmeyelim- Cennet gibi ülkeyi bırakıp bu dağı taşı ne yapalım- Bölünme diye bir şey yok" şeklinde konuştu.

Milletvekilleri, Katılımcı Demokrasi Partisi'nin (KADEP) merhum genel başkanı Şerafettin Elçi'nin Cizre Asri Mezarlığı'ndaki kabrini ziyaret etti.
    
Uludere ziyareti

    
Nebati, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca ve Sevim Savaşer, Ankara Milletvekili Nurdan Şanlı, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Uludere ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Ziyarette 70 yaşındaki Mehmet Cengiz'in, "Bundan sonra kadın milletvekilleri gelsin. Erkek milletvekilleri geldiğinde hiçbir işi halletmiyorlar" sözleri üzerine gülüşmeler yaşandı.

Vatandaşlara hitap eden Nebati, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi sayesinde önemli bir yolun katedileceğini söyledi.

Vatandaşların yüzündeki ışıltının kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Nebati, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şu anda 76 milyon insanın tamamını heyecanlandıran ve bu ülkeye, medeniyete, coğrafyaya yakışır olan şey kardeşlik, birlik, birbirine saygı duymaktır. Yakışır olan şey herkesin kendini ifade edebileceği çağdaş bir demokrasinin yaşandığı ve herkesin kendisine hoşgörüyle bakabildiği, birbirini seveceği, severek ortaya koyabileceği bir Türkiye'nin en güzel gününü görüyoruz. Burada Şanlıurfalı, Hakkarili, İstanbullu, Ankaralı, Bitlisli, Bingöllü, Ordulu milletvekillerimiz var."

Şırnak'a gelen milletvekillerinin memleketlerine aynı heyecanla döneceklerini, başarıyı hep beraber gerçekleştireceklerini kaydeden Nebati, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bu başarıyı gerçekleştirmek için de sadece hükümetin, milletvekillerinin elini taşın altına koyması yetmez. İşte Uludere'deki insanlarımız, dostlarımız, canlarımızın da ellerini, bedenini taşın altına koyması lazım. Yüreğini ortaya koyması lazım ki bu iş ilelebet devam etsin. Uzun süredir hasret kalmış insanların pikniğe gidip çoluk çocuğuyla vakit geçirmesi, buradaki en önemli manzaralardan bir tanesiydi. Çünkü bu insanlar piknik yapmayı, birlikte gezmeyi, dolaşmayı, nefes almayı, yaşamayı, dua etmeyi o kadar çok özlemiş ki Rabbim bize bu günleri nasip etti."
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER