ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Nisan 2013 Cumartesi 22:38

AK Parti milletvekilleri, Silopi'de


AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, "Biz, bu çeşitliliği, zenginliği bozmadan barış içerisinde yaşamaya devam edeceğiz" dedi.

Silopi ilçesine gelen AK Parti milletvekilleri ve beraberindeki heyet, ilçe girişinde partililerce davul-zurna eşliğinde karşılandı.

Milletvekili Güvenç, gazetecilere yaptığı açıklamada, hep birlikte halkı kucaklamaya geldiklerini söyledi.

Bu coğrafyada yıllardır barış ve huzur içerisinde yaşadıklarını belirten Güvenç, "Şu 30 yıl bizim geçmişimizdeki güzel günlerimizi asla unutturamaz. Etnik ve inanç farklılıklarımız, bizim en büyük zenginliğimiz. İnşallah biz bu çeşitliliği, zenginliği bozmadan barış içerisinde yaşamaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Güvenç, AK Parti iktidarında, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın barışın temellerini attığına dikkati çekti.

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yasin Aktay ise ülkenin birliği, beraberliği için her zaman ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Türkiye'de oluşmakta olan barış ve kardeşlik havasının aslında bütün bölgeye, Ortadoğu'ya, Arap, Kürt, Türk dünyasına büyük bir heyecan ve enerji verdiğini dile getiren Aktay, şunları kaydetti:

"Biz aslında birbirimizden hiçbir zaman kopmadık. Türkiye insanı, 'barış' diyor ama ben bu barış kelimesini çok da sevmiyorum çünkü biz hiç savaşmadık. Kimse kimseyle savaşmadı. Her ülkede bazı sorunlar olur. Türkiye canlanıyor. Allah, bu ülkeye yine tarihteki o canlanış, birlik, beraberlik günlerini tekrar nasip edecektir. Hep birlikteyiz, beraberiz inşallah."

Heyet, daha sonra, Iğdır'da 8 Nisan'da meydana gelen trafik kazasında şehit olan piyade onbaşı Halil Şaki'nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Milletvekilleri, ilçe esnafını da ziyaret etti.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER