ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 19:13

AK Parti Kütahya İl Başkanlığı'na özel ödül

AK Parti Kütahya İl Başkanlığına özel ödül


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kütahya İl Başkanlığı tarafından hazırlanan 'Mülteci Aileler Hayat Paylaşma ve Kardeşlik Projesi'ne ödül verildi.

AK Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu kent merkezinde bulunan 722 mültecinin sorunlarını tek tek dinleyip projeyi hazırladıklarını belirterek şöyle konuştu: "Değişik ülkelerden kardeşlerimiz bunlar. Bunlara sahip çıkma adına bir ensar muhacir kardeşliği oluşturma adına Kütahyalı hemşehrilerimizin de bu kardeşliğe sahip çıkması noktasında bir çalışma yaptık. Mülteci kardeşlerimizin sorunlarını dinledik. Öncelikle bu kardeşlerimizin iş konusunda güvencesi olmadığı, çalışmalarının mümkün olmadığını gördük. Çalışma izinlerinin olması gerektiğini ortaya koyduk ve oturma izinlerinin verilebilir bir çalışmayı hazırladık. Bunu bir dosya haline getirerek Başbakanımızla yaptığımız il başkanları toplantısında bu iki konuyu ilettik. Başbakanımız konuyu İçişleri Bakanımıza aktararak gerekli talimatı verdi. İnşallah bununla ilgili olumlu bir sonuç bekliyoruz."

ÖDÜLÜ KÜTAHYA ADINA ALDIK

AK Parti Sosyal İşler Başkanlığı tarafından verilen ödülün tüm Kütahya halkı adına alındığına dikkat çeken Saraçoğlu, "Türkiye'de birinci olan bir proje hazırlamak bize nasip oldu. Tüm illerden telefon yağdı. Ensar - muhacir kard eşliğini Türkiye'de yaygınlaştırmak istiyoruz." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER