ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 19:37

AK Parti Kadın Kolları otobüsü saldırıya uğradı


AK Parti Osmaniye Kadın Kolları otobüsü saldırıya uğradı. Saldırıda AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zekiye Yılmazer kulağından yaralandı.

Alınan bilgiye göre, AK Parti Osmaniye Kadın Kolları üyelerinden oluşan 45 kişilik grup, Yunus Emre Mahallesi'nde seçim çalışmaları yaptıkları sırada, çoğunluğu genç ve çocuklardan oluşan yaklaşık 100 kişilik bir grup taş ve sopalarla saldırdı.

Olayın büyümesinden endişe eden AK Partili kadınlar otobüse binerek geri dönmek istedi. Bu sırada otobüsün etrafını saran kalabalık arttı. Atılan taşların otobüsün camına isabet etmesiyle kırılan cam parçaları AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yılmazer’in sağ kulağından yaralanmasına neden oldu. Saldırganların attığı taş ve briket parçaları bazı kadınların omuz ve kollarına isabet ettiği öğrenildi.

Seçim otobüsü geriye doğru kaçmaya çalışırken bir evin duvarına çarparak duvarın yıkılmasına yol açtı, seçim otobüsünün camlarında ve arka kısmında hasar oluştu.

Olayın gerçekleştiği bölgeye çok sayıda polis sevk edildi ve kısa süre içinde kalabalık dağıldı. Kulağından yaralanan Yılmazer ise ambulansla hastaneye götürüldü.

Osmaniye Valisi Dr. Mehmet Oduncu Yunus Emre Mahallesine geldi. İl Emniyet Müdürü Tayfun Erdal Ceren'den bilgi alarak mahalle sakinleriyle görüştü.

Polis, AK Parti Kadın Kolları üyelerinden aldığı bilgiler doğrultusunda soruşturma başlattı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER