ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 21:19

AK Parti Kadın Kolları gazeteci Arcayürek'i kınadı


AK Parti Kadın Kolları, Hayrünisa Gül ve Emine Erdoğan'a yönelik yazısı nedeniyle gazeteci Cüneyt Arcayürek'i kınadı.
AK Parti Kadın Kollarından yapılan yazılı açıklamada, Arcayürek'in 30 Ağustos resepsiyonu ile ilgili Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünisa Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a yönelik yazısının kabul edilemez olduğu belirtildi.
Açıklamada şunlar kaydedildi:
"Bir gazetenin köşe yazarlarından olan Cüneyt Arcayürek 1 Eylül tarihli yazısında, Cumhurbaşkanının ve Başbakanın eşlerinin şahıslarına ve kıyafetlerine yönelik hakaret içeren ağır eleştirilerde bulunmuştur. Dünya görüşleri ne olursa olsun insanların kıyafet seçimleri onların özgürlük alanlarıdır. Bu şekilde düşünenlerin, kadınları kıyafet ve bedenlerinden dolayı aşağılamaları kabul edilemez bir durumdur.
3,5 milyonu aşkın kadın üyesi olan AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı olarak, kadını kullanmak sureti ile inançları sömürü malzemesi yapan bu gibi yaklaşımlar karşısında bütün kadınları birlikte olmaya ve bu konuda sessiz kalmamaya davet ediyoruz.
Cumhurbaşkanının ve Başbakanın eşlerinin üzerinden, inançları gereği örtünen tüm kadınlara hakaret edildiğini düşünüyor, bu çağ dışı ve ilkel yaklaşımı kınıyoruz."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER