ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Nisan 2013 Cumartesi 10:21

AK Parti kadın kolları başkanına sözlü saldırıya kınama

AK Parti kadın kolları başkanına sözlü saldırıya kınama


AK Parti Kozan Kadın Kolları Başkanı Yurdagül Boyraz ve yönetim kurulu üyelerine mahalle gezisinde Mehmet Emin K. isimli şahıs tarafından yapılan sözlü ve fiili saldırı AK Parti İlçe Başkanı Av. Yusuf Bilgili ve Belediye Başkanı Kazım Özgan tarafından kınandı

BOYRAZ, “SALDIRILAR BİZLERİ ÇALIŞMALARIMIZDAN ALI KOYAMAMAZ”

AK Parti ilçe binasında yapılan basın toplantısında kendisine yapılan fili saldırıyı anlatan AK Parti Kozan Kadın Kolları Başkanı Yurdagül Boyraz; “Partimizin kadın kolları mahalle çalışmaları kapsamında Cumhuriyet Mahllesi’nde bir hemşehrimizin adresini arıyorduk. Bu adres araması sırasında bir kişi tarafından önce partimize daha sonra şahsıma yönelik sözlü ve fiziki saldırı gerçekleşti. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin başörtüme elini uzatması ve başörtümü çekiştirmesi kabul edilemez bir gerçek olduğundan bu olayı kamuoyu nezdinde paylaşmak istedim. Bu saldırı ile ilgili olarak adli süreç başlamıştır. Sonuna kadar davamın arkasında olacağım. Bu tür saldırılar bizleri çalışmalarımızdan alı koyamayacağı gibi daha azimli ve mücadeleci bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmemize vesile olacaktır. Olaydan sonra o şahıstan davacı oldum.” dedi. Poyraz sözlerinin sonunda, bu şahsın ben MHP’liyim diyerek saldırıda bulunmasını kınıyorum” diye konuştu.

BİLGİLİ, “MHP İLÇE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ

AK Parti Kozan İlçe Başkanı Av. Yusuf Bilgili ise kadın kollarına yönelik saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek, " Bu saldırı tamamen insanlık dışı bir davranıştır. Söylenecek söz bulamıyoruz. Halkımız için bizzat önemli olan kritik bir süreç içerisindeyiz. Partimiz ilçe teşkilatı olarak gerçekleştirmiş olduğumuz bu çalışmamızı milletimiz desteklemeye devam ediyor. Ancak kendisinin MHP’li olduğunu iddia eden bir şahıs kadın kolları başkanımız Yurdagül Boyraz’a çalışmaları sırasında sözlü ve fiziki olarak saldırmıştır. Biz bu konu hakkında MHP İlçe Başkanı Ender Çulhacı’dan açıklama bekliyoruz. Acaba bu şahıs gerçekten parti teşkilatlarına üye mi değil mi? Şayet böyle bir davranışı gerçekleştiren şahıs kendi partilerinde kayıtlı üye ise partilerinden ihraç edilmesini bekliyoruz. Eğer böyle bir davranışı gerçekleştiren bizim partimizden bir kişi olsa idi biz hemen o şahsı partimizden ihraç ederdik. Bu saldırı sadece kadın kollarımıza değil tamamen partimize ve şahsıma yapılmış olarak kabul ediyoruz. Bu davanın sonuna kadar takipçisi olacağız” diye konuştu.

ÖZGAN, “SALDIRILAR BİZLERİ VE PARTİMİZ TEŞKİLATINI YILDIRAMAZ”

Kozan Belediye Başkanı Mimar Kazım Özgan da, saldırıyı şiddetle kınadığını ifade ederek şöyle konuştu: "Bu muamele tamamen insanlık dışıdır. Kendisinin MHP’li olduğunu iddia eden bir şahıs partimize, sayın başbakanımıza ve kadın kolları başkanımıza sözlü ve fiziki saldırıda bulunmuştur. Ben MHP’lilerin bu tür saldırı gerçekleştireceklerine inanmıyorum. Tabi bu konuda da ilçe başkanı Ender Bey’den gerekli açıklamayı bekliyoruz. Bizlerde Kozan Belediyesi olarak gerçekleştirmiş olduğumuz birçok çalışmamızda bu tür saldırılara maruz kalıyoruz. Özellikle kentsel dönüşüm çalışmalarımızda personellerimize yönelik muhalefetin de katkıları ile saldırı gerçekleşmiştir. Ancak bu tür saldırılar bizleri ve partimiz teşkilatını yıldıramaz. Bizler bu saldırılara boyun eğmeyeceğimiz gibi daha çok çalışacağız” şeklinde konuştu.

Boyraz’ın saldırıya maruz kaldığı anda yanında ilçe kadın kollarından; Ayşe Göndermez, Ayşe Akkoç, Halime Ocak, Cennet Ateş, Hatice Topaloğlu, Mekseline Menevşe, Elif Kurtaran, Vildan Bolat ve şoförlerin bulunduğu öğrenildi.

Basın açıklamasına Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Kurtaran ve yönetimi, Kadın Kolları yönetimi ve parti ilçe teşkilatı üyeleri katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER