ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 12:57

AK Parti İzmir temayülüne katılım yüzde 82 oldu


AK Parti İzmir Başkanlığı Yerel Yönetimler Temayül Yoklaması Pazar günü Karşıyaka Arena Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Temayül yoklamasına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop başkanlık etti.

Yoğun katılıma sahne olan temayül yoklamasında, partililer kendilerine verilen formlara Büyükşehir ve bağlı bulundukları ilçelerin belediye başkan adaylıkları için ikişer isim yazdı. Temayül yoklaması saat 10:00’da başlayıp 16:00’da bitti. Salonda toplamda 40 sandık kurulurken her sandıkta 3’er isim görev yaptı.

Temayül yoklamasını değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şentop, teşkilatın gösterdiği olgunluğa teşekkür etti. Organizasyonun mükemmel geçtiğini ifade eden Şentop, “AK Parti olarak, İzmir’de teşkilat temayülünü tamamlamış bulunuyoruz. Teşkilatlarımızın büyük bir alaka gösterdiği temayül yoklaması, birlik ve beraberlikle bir şölen havasında geçmiştir. Teşkilat mensuplarımız büyük bir sabır ve olgunlukla görüşlerini açıklamışlardır. Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yüzde 82,1 katılım oranı gerçekleşirken, ilçe belediye başkanlıkları için ise yüzde 75 katılım oranı gerçekleşmiştir” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER