ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ekim 2013 Çarşamba 20:01

AK Parti İstanbul’da bayramlaşma

AK Parti İstanbulda bayramlaşma


AK Parti İstanbul il teşkilatı, il başkanlığında bayramlaştı. Bayramlaşma törenine bakanlar, milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı.

Sütlüce’deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen törende partililer bayramlaştı. Bayramlaşmaya; AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve çok sayıda partili katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Aziz Babuşcu, Parti olarak büyük bir aile olduklarını söyledi. Bayramdan sonra seçim çalışmalarının başlayacağına dikkat çeken Babuşcu, “Bu seçimi bir finale dönüştürmek isteyenler hezimet yaşayacaklar. “ dedi.

Bakan Egemen Bağış da, Türkiye'nin bu bayrama büyük bir coşkuyla girdiğini söyledi. Bağış, “Türkiye Kurban Bayramı’na terör belasını başından def ederek, dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olarak, dünyanın en iddialı şeffaflaşma ve demokratikleşme paketini vatandaşına açıklayarak, köprünün ve havalananının hazırlıklarınıyaparak girdi. Türkiye'nin başına çorap örmek istediler. Onu da Kazlı Çeşme’de siz bozdunuz Allah sizlerden razı olsun. “ şeklinde konuştu.

Türkiye'nin hala en büyük umudu olduklarını ifade eden bakan Bağış, “Rakiplerimiz kendi aralarında bir gezi zekalılık yarışına girdiler. Kendi içlerinde Gezi Parkı’nda kim daha aktif kim bunları temsil ediyor bunun tartışması içine girdiler. AK Parti belediyecilikle geldi, belediyecilikle yükseldi, belediyecilikle çok daha doğru bir noktaya gidecek. AK Partililer bu yola çıkarken kefenleriyle çıktılar. Sevdikleriyle helalleşip çıktılar. Bugün de kurbanlarını kesip buraya bayramlaşmaya geldiler. CHP zihniyeti ise ancak genel müdürlerini Türkiye'nin baronlarına kurban ederler. “ diye konuştu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise, 11 yıla yaklaşan iktidar süresinde çok hizmet yaptıklarını söyledi. Müezzinoğlu, “Kurulduğumuz günden bugüne bu başarılı noktalara bizi taşıyan üç etkeni tekrar söylemek istiyorum; Ülkemiz ve milletimiz adına samimi olmak, milletimizin beklentilerine umutlarına ve hak ettiği hizmetlerine ulaşabilmesi için samimi bir gayretle çalışabilmek. İstanbul, yüzde 50’nin üzerinde bir oy oranıyla büyükşehir belediye başkanlığında AK Parti kadrolarına teslim edecek.” dedi.

Mustafa Şentop da, seçimlerin Türkiye’nin siyasi tarihinde dönüm noktası teşkil edeceğini belirtti. Türkiye’nin kaderiyle AK Parti’nin kaderinin bütünleştiğini söyleyen Müezzinoğlu, “Bütün siyasi hesaplarımız ancak siyasi hareketimizin AK Parti’nin hesapları içerisinde bir yere oturabiliyorsa bire varacak. AK Parti kaybederse Türkiye kaybederse bizim kazanmamız söz konusu olamaz.” şeklinde konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem ise, yapılan anayasa değişiklikleriyle halkın özgürlük alanlarının genişlediğini söyledi. Önlerinde yerel yönetim seçimlerinin olduğunu ifade eden Erdem, seçimlerin en önemli merkezinin İstanbul olacağını belirterek, “Ama yağma yok! bir kere daha ifade edeyim AK Parti İstanbul’da mayalandı.” dedi.

Kadir Topbaş da, partililere seslenerek “Sizlerle beraber 9.5 yıldır İstanbul belediyesi görevimiz de örnek teşkil edecek hizmetler sunduk. Ulaşımdan alt yapıya kadar ekonomisinden sağlığa kadar her alanda Sayın Başbakan’ın başlattığı yerel yönetim vizyonunu ortaya koyduk ve bu hizmetleri yapmaya devam ediyoruz. “ diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER