ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Açık
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 19:42

AK Parti heyetinden BDP'ye ziyaret


AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, Türkiye'nin bugünlere Devlet Güvenlik Mahkemeleri ve sıkıyönetimlerin olduğu bir dönemden geldiğini söyledi.
Şahin, BDP Gaziantep İl Başkanlığını ziyaret ederek, başkan adaylarına başarı diledi.
"76 milyonun kardeşliği üzerinde kurulacak bir Türkiye'de ulaşılamayacak hiçbir hedef, yakalanamayacak hiçbir hayal yoktur" diye yola çıktıklarını anımsatan Şahin, AK Parti iktidarları döneminde ülkede çok başarılı işlere imza atıldığını kaydetti.
AK Parti'nin "bölgesel, cinsel ve ırksal milliyetçilik" yapmadığını ifade eden Şahin, şöyle konuştu:
"Hep, 'birlikte rahmet var' dedik. Devlet Güvenlik Mahkemeleri ve sıkıyönetimlerin olduğu bir Türkiye'den bugünlere geldik. Bu topraklar çok acılar çekti, çok bedeller ödendi, çok canlar gitti, çok gözyaşları döküldü. Dolayısıyla artık bu sorunların geride kalabilmesi için, işte şu kardeşlik atmosferinin her zeminde kurulması gerekiyor."
Diyarbakır Sur Belediye Başkanı ve BDP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Demirbaş da demokratik bir Türkiye'de farklılıklarıyla yaşamaktan yana olduklarını belirtti.
Çözüm sürecini önemsediklerini vurgulayan Demirbaş, "Hiç bir şeyin bu süreci boşa çıkarmaya, sağduyunun hakim olduğu, barış sürecinin hakim olduğu bu süreci bozmasına izin vermeyeceğiz. Artık acıları yarıştırmak değil, ortaklaştırıp bitirme zamanı" dedi.
Ziyarete, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Halil Mazıcıoğlu ve Derya Bakbak ile AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER