ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 07:41

AK Parti heyeti Uludere halkının nabzını tuttu


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Doğu ve Güneydoğu milletvekilleri Şırnak’ın Uludere İlçesi'nde halkla buluştu. Heyet, halkın barış sürecine yönelik nabzını tuttu.

Barış süreci için Şırnak’a gelen AK Parti heyetinden bir grup Uludere’de vatandaşlarla görüştü. Barış sürecine yönelik halkın nabzını tutan heyet, olumlu sonuçlar aldı. AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati başkanlığında İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca ve Sevim Savaşer, Ankara Milletvekili Nurdan Şanlı, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Uludere'yi ziyaret etti. İlçe girişinde vatandaşlar tarafından karşılanan milletvekilleri, işyerleri ve kahvehaneleri ziyaret etti.

İstanbul Milletvekili Nureddin Nebati, halk ziyaretinden sonra bir açıklama yaptı. Türkiye milli, birlik ve kardeşlik projesini uygulamaya koyan hükümetin adeta herkese kardeşlik ruhunu yeni baştan aşıladığını belirten Nureddin Nebati şunları söyledi: “Biz bu milli birlik ve kardeşlikle beraber inşallah Türkiye'nin uzun yıllardır kaybetmiş olduğu o büyük yoksullukları, 10 yıl içerisinde gidermeye gayret ettik. Ama bundan sonra adeta fırlayan bir jet gibi hızlı bir şekilde problemlerin çözümünde çok önemli yolları kat edeceğiz. Bundan yüzde yüz eminim. Önemli olay şu anda 76 milyon insanın tamamını heyecanlandıran ve bu ülkeye, bu medeniyete, bu coğrafyaya yakışır olan şey kardeşliktir. Yakışır olan şey birliktir, yakışır olan şey birbirine saygı duymaktır. Yakışır olan şey herkesin kendini ifade edebileceği çağdaş bir demokrasinin yaşandığı ve herkesin kendisine hoşgörü ile bakabildiği, birbirini seveceğini, severek ortaya koyabileceği bir Türkiye'nin en güzel gününü görüyoruz. Bunları hep birlikte 76 milyon insan birlikte gerçekleştiriyoruz. Türkiye'deki 81 ildeki vatandaşlar iç içe girmiş durumda, çözümlerin ortaya konmasında AK Parti hükümetine sayın Başbakanımıza, Bakanlar Kuruluna, Parlamento'ya gerekli mesajları buradan alıp götürüyorlar. Bizim görevimiz bu güzellikleri hep birlikte yaşıyoruz. Bu güzellikleri Ankara'ya gittiğimiz zaman arkadaşlarımıza anlatacağız. Uludere'deki insanlarımız, hemşerilerimiz, dostlarımız, canlarımızın da ellerini taşın altına koyması lazım. Bedenini taşın altına koyması lazım. Yüreğini ortaya koyması lazım ki bu iş ilelebet devam etsin. Çünkü bu millet her şeyin güzeline, her şeyin en iyisine layık ve bu çalışmalarla inşallah var olması gereken en üst noktalara birlikte geleceğiz."

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER