ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 11:54

AK Parti Gezi Parkı için harekete geçti

AK Parti Gezi Parkı için harekete geçti

Ak Parti, Gezi Parkı olaylarının sosyolojik analizini masaya yatırılacak. Hatta Başbakan Yardımcısı Arınç'ta önemli bir adım atacak.


Gezi olayları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün toplanan Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda değerlendirildi.

Başbakan Erdoğan Gezi olaylarının ayrıntılı olarak analiz edilmesini istedi. A takımı harekete geçti. Ayrıca oluşturulacak bir komisyon da sosyal medyayı masaya yatıracak

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, Gezi olayları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün toplanan Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda (MKYK) değerlendirildi. Stratejik kararlar alındı. Buna göre;

GENÇLERİ DİNLEYECEK

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik koordinasyonunda yürütülecek çalışma kapsamında, Gezi Parkı’nda çevreci hassasiyetle eylemleri başlatan gençlerin temsilcileriyle görüşme yapılacak. Belirlenecek yol haritası MYK ve Bakanlar Kurulu gündemine getirilecek.

Parti yönetimi, sosyolog ve psikologların da aktif olarak devreye sokulmasını planlıyor. Bu doğrultuda İçişleri Bakanı Muammer Güler son olayları toplum bilimcilerle değerlendirecek. Toplantının bu hafta yapılması bekleniyor. Katılımcılar ve toplantının adresi konusunda çalışma yapılıyor. Başbakan Erdoğan’ın da programının uygun olması durumunda bizzat değerlendirmeleri alabileceği belirtiliyor.

KOMİSYON KURULDU

Parti bünyesinde bir de sosyal medya komisyonu oluşturuldu. ARGE, Tanıtım ve Medya Başkanlığı ve Gençlik Kolları’nın dahil olduğu komisyon, daimi görev yapacak ve genişletilecek. Sosyal medyada en çok konuşulanlar, AK Parti algısı, nasıl tanıtım yapılacağı, provokasyon alanları tek tek analiz edilerek parti yönetimine sunulacak. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER