ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 20:49

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, Bitlis'te


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, "Birileri küpürterek siyasetle ve sandıkla değiştiremediklerini, vatandaşın kafasını karıştırarak birtakım şeylerle partimizi devirmek istiyor. Bu yanlış ve şiddet ile kavgayla bir yere gidilmez. Türkiye'de demokrasi var" dedi.
Yerel seçim çalışmaları kapsamında Bitlis'e gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erdem, partisince düzenlenen İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.
Bitlis Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda partililere seslenen Erdem, bir yerel seçim arafesinde olduklarını, ancak bu seçimin bir mahalli seçim değil, başka anlamları olan bir seçim olduğunu söyledi.
Gezi olaylarıyla yaralanan ve vefat eden 15 yaşındaki Berkin Elvan'ın toprağa verildiğini ifade eden Erdem, şöyle konuştu:
"Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine sabır diliyorum. Bunu bahane ederek tekrar sokakları hareketlendirmek isteyenler, yine bir polisimizin ve 21 yaşındaki gencimizin hayatını kaybetmesine vesile oldu. Şehidimize ve gencimize de Allah'tan rahmet, ailelerine de sabır diliyorum. İşte tüm bunlar seçimi anlamlı hale getiriyor. Birileri küpürterek siyasetle ve sandıkla değiştiremediklerini vatandaşın kafasını karıştırarak birtakım şeylerle partimizi devirmek istiyor. Bu yanlış ve şiddet ile kavgayla bir yere gidilemez. Türkiye'de demokrasi var. 17 gün sonra seçim var. Sokaklar anarşiyle ne olur? Vatandaş kendini ifade edemeyeceği ve değişteremeyeceği insanlara karşı birtakım şeyler yapabilir. Buradaki herkes sokaklara çıkabilir ve mitingler düzenleyebilir. Ama bunu dozunda yapmak gerekir. Dozunu aşarak sandığı gölgede bırakacak birtakım şeyler yapmaları gerçekten demokrasimiz adına bu bir ayıp. Bunu yapanlara destek verenler gerçekten bu ülkeye iyilik değil, kötülük yapıyor. Geldiğimiz noktada birbirinden ayrı olan insanlar bugün bir aradalar. Sebep ne Recep Tayyip Erdoğan. Peki AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan 11 yılda ne yapmışta bu düşmanlığı hak etmiş?"
AK Parti'den öncede partilerin bulunduğunu, AK Parti'nin silah zoruyla değil bu halkın oyuyla iktidara geldiğini belirten Erdem, 2002 yılında AK Parti'nin, iktidar ve meclisteki tüm partileri meclisin dışına ittiğini bildirdi.
Bunun sebepsiz olmadığını ve büyük vaatlerle geldikleri Türkiye'yi perişan ettiklerini dile getiren Erdem, "Türkiyeyi krize soktular. Sorunları çözeceklerini söylediler. Ama sorunlarla bu milleti karşı karşıya bıraktılar. Yeni bir seçime giriyoruz. AK Partinin dışında diğer partilerin, seçimle bir alakaları ve şehirler ile ülkeye yönelik bir projeleri var mı? Bunların sadece bir projesi var. Saldırmak, karalamak, küfretmek, milleti korkutmak, tehdit ederek böyle netice almaya çalışıyorlar" dedi.
-"Ciddi saldırılarla karşı karşıyayız"
Siyasette AK Parti ile yarışamayanların, karalama kampanyalardan umutlandığını bildiren Erdem, bu saldırılar yalnızca AK Parti'ye değil, Türkiye'nin tamamı bundan zarar göreceğini ifade etti.
Kamuoyu yoklamalarında oy oranlarının yüzde 45 ile 50 gözüktüğünü ancak bunun daha da üzerinde oy alacaklarına inandığını bildiren Erdem, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"İktidara geldiğimizde hazinede 27,5 milyar dolar vardı. Bugün ise 126 milyar dolar. 17 Aralık'tan önce 136 milyar dolardı. Ancak bu saldırıları ve kampanyalarla 10 milyar dolar da orada buharlaştı. Onlar borç, biz para bırakıyoruz. Bize kampanya yapanlar unatanmıyorlar ve görmüyorlar. Ciddi saldırılarla karşı karşıyayız. Siyasette AK Parti ile yarışamayanlar, karalama kampanyalardan umutlanıyor. Saldırı yalnızca AK Parti'ye değil, Türkiye'nin tamamı bundan zarar görecek. Bu ülkede bütün işleri aklımızla yapıyoruz. Bu ülkeye aklımız ve verecek hizmetlerimiz var. Başbakanımız buraya geldiğinde Bitlis coşmuştu. Bunlar saldırırken milletimiz liderine ve partisine sahip çıkıyor."
-"Tuzakları milletimizle birlikte bozmaya devam edeceğiz"
"Bu seçimde kimin belediye başkanı seçilmesinden çok daha önemlisi, hangi partinin ne kadar oy aldığıdır" diyen Erdem, AK Parti'nin oy oranının aşağıya çekilmesi için herkesin gayret ve düşmanlık içinde olduğunu bildirerek, ancak bu milletin onlara bu fırsatı vermeyeceğini ifade etti.
11 yıldır kurulan tuzakları aşa aşa geldiklerini ve kurulan tuzakları bozduklarını kaydeden Erdem, şöyle devam etti:
"Kurulan tuzakları bundan sonra da milletimizle birlikte bozmaya devam edeceğiz. Yine gezinin devamıyla karşı karşıyayız. Buna güçleri yetmeyecek. Bütün milletimizle Allah'ın izniyle bu badireleri atlatacağız. AK Parti ile millet arasına nifak sokmaya çalıştılar. Ancak başaramadılar. Ardından yasa tanımadan ayrıkırı bir şekilde paralel yapı ortaya çıktı. Paralel yapıyı daha önceden 7 Şubat'ta gördük. O tarihte paralel yapı devreye girdi. Bunların gerekçesi siz nasıl oturur teröristlerle nasıl konuşursunuz. Çözüm sürecini organize ediyorlar. Geldiğimizden bu yana kardeşliğimiz ve milli birliğimiz perkiştirmek adına bu ülkedeki bütün yasakları ortadan kaldırmadık ve buna devam etmedik mi ? Hedef bu milletin birliği ve kardeşliği. 7 Aralık'ta terör, gezide çevre, dersahanede eğitim baskıları yapıldı. 7 Aralık'a geldiğinde ise birtakım kasetler yapıp yolsuzluk iftiraları atarsak, bu millet bunlar soğur dediler. Ama millet bunu biliyor. Çünkü geçmişte Menderes'e de yapıldı. Biz bu oyunları boza boza geldik."
-"Hayal ötesi işler yaptık"
Her seçimde yeni yeni projelerinin bulunduğunu ve milletin yaşam kalitesini artıracak şeyler yaptıklarını vurgulayan Erdem, bugüne kadar inanılmayacak ve muhteşem şeyler yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini ifade etti.
Her alanda çok büyük hizmetler gerçekleştirdiklerini dile getiren Erdem, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Hizmetleri saymıyorum. Hepiniz yapılanları görüyorsunuz. Üniversitesi olmayan şehrimiz kalmadı. Artık üniversite dağda. Öyle şeyler yaptık ki dağdaki çobanın şehre gelmesine gerek yok. Dağda da okuyabilir. Önceden insanların okumaması için set üzerine set, engel üzerine engel kurmuşlardı. Hayal ötesi işler yaptık. Birçok iş size dokundu. Hizmetleri anlatmamıza gerek yok. Hizmetlerimizle insanları ikna ede ede yüzde 50'ye geldik. Şu anda hizmetle ve AK Parti ile yarışanlar da karalama kampanyaları yapmaya çalışıyor. Onun için bu seçim önemli. Bunu istikrarla yaptık. Bu hizmet devam mı edecek yoksa tamam mı. İddia ediyorum 'bunlar taş üstüne taş koymaz ve yapamazlar'. Onlar bize borç bıraktı. Bizde onların borcunu ödedik."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER