ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 01:49

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik Erbil'de


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Erbil'de sanatçı Şivan Perver ile bir araya geldi.

Çelik, Irak'ın Süleymaniye kentinde Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) Başkan Yardımcısı Berham Salih ile yaptığı görüşmenin ardından karayoluyla Erbil'e döndü.

Çelik, burada kaldığı Divan Otel'de sanatçı Şivan Perver ile bir araya geldi. Çelik, buluşma sırasında yaptığı açıklamada, Perver'in Türkiye'nin köklü seslerinden biri olduğunu söyledi.

Perver'in dünya çapında bir ses sanatçısı olduğunu ifade eden Çelik, şöyle konuştu:

''Ülkemizde çok sevilen değerli bir sanatkardır. Aslında 2009'daki Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi çerçevesinde sanatkarların önemli bir kısmını Dolmabahçe Sarayı'nda topladık, bir araya geldiler. O esnada kendisini davet edecektik. Fakat o zaman yurtdışındaydı ve uygun değildi. Şimdi burada yaşıyor. Buluşmamızda özel tasarlanmış bir şey yok. Burada olduğunu duyunca bir araya geldik. Birlikte çay içeceğiz.''

Perver de Çelik'i bundan sonra da her zaman görmeyi arzu ettiğini belirterek, ''Ben bir nevi hem Türkiyeli hem de Kürdistanlı sayılırım. Sayın Çelik'in Kürdistan'a ilk ziyareti çok güzel oldu. Biz çok sevindik. Bundan sonra da inşallah ilişkiler güzel gelişir. Çelik gibi toplumun arasında şahsiyetler olması hem barış köprüsü hem iş köprüsü hem de gelecek köprüsü açısından önemlidir'' yorumunu yaptı.

Bu arada Çelik, ''O ev sahibidir. Biz misafiriz'' diyerek espri yaptı. Çelik ve Perver'in görüşmesi basına kapalı devam etti.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER