ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 13:50

AK Parti Gençlik Kollarından kutlama


AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Sosyal İşler Başkanlığı'nın düzenlediği, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde çeşitli etkinliklerle öğretmenlerin gönlünü aldı.

AK Gençler, İzmir Milletvekili Nesrin Ulema'yı mezun olduğu okuldaki hala görev yapmakta olan ve emekliye ayrılan öğretmenleriyle buluşturdu. Program, Saygı Duruşu be İstiklal Marşı ardından Okul Müdürü Cevahir Ersoy'un konuşmalarıyla devam etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün de katıldığı programda protokol konuşmalarının ardından, Suphi Koyuncuoğlu Lisesi'nde eğitim gören öğrencilerin, günün anlam ve önemine dair şiir ve makaleler okundu. İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, sevgi, şefkat ve fedakarlık mesleği olan öğretmenliğin, ülkemizin gelişerek muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkması ve uluslararası camiada saygın bir ülke haline gelmesi için en önemli meslek grubu olduğunu belirtti. Ulema şunları kaydetti: "En güzel yatırım insana yapılan yatırımdır, eğitime yapılan yatırım ise her alanda toplumun tamamını etkileyen en anlamlı yatırımdır. Son on yılda, iktidarlarımız döneminde eğitimi bu ülkenin birinci meselesi kabul edip bütçeden en büyük payı eğitime ayırdık, 163 bin derslik inşa ettik, gelişmiş ülkelerdeki eğitim imkânlarını, eğitim teknolojilerini öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Yaklaşık 350 bin kadrolu öğretmen ataması gerçekleştirerek, eğitim altyapımızı daha da güçlendirdik. Sevgi , şefkat ve fedakarlık mesleği olan tum öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gunünü kutlarım."

Ulema, daha sonra orta ve lise yıllarındaki öğretmenlerine plaketlerini takdim etti. Milletvekili Nesrin Ulema ve öğretmenlerinin yapmış olduğu konuşmalar duygu dolu anlar yaşattı. Ak Parti İzmir İl Gençlik Kolları'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne özel öğretmenlere hazırlanan hediyeler dağıtıldı. Son olarak Ak Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Bilal Kırkpınar, İzmir Milletvekili Nesrin Ulema'ya, günün süprizi olan mezun olduğu yıllara ait diploma ve eğitim gördüğü yıllarda çekilmiTanş olduğu fotoğrafını armağan etti. Program İzmir Milletvekili Nesrin Ulema'nın öğrencilik yıllarındaki sınıfında, öğrenci ve öğretmenler ile birlikte hatıra fotoğrafı çekilmesiyle bitti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER