ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 17:49

'Aile ve Onuru' konulu panel

Aile ve Onuru konulu panel


Artvin İl Müftülüğü, Aile Haftası dolayısıyla 'Aile ve Onuru' konulu panel düzenledi.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi'nde İl Müftülüğü Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu tarafından düzenlenen panele, Din Hizmetleri Uzmanı Meryem Tabak, Çayağzı Mahallesi Kuran Kursu Öğreticisi Semra Öğcem, Merkez Kız Kuran Kursu Öğreticisi Hava Yıldırım, Orta Mahalle Kuran Kursu Öğreticisi Selma Kiraz konuşmacı olarak katıldı. Program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İslam'da kadının sosyal hayatta yerinin olduğunu anlatan Meryem Tabak, "Kadın, sosyal hayatta yerini almalıdır. İslam, kadını zelil, erkeğin sefil olmalarını önlemek için izdivaç ve nikah ile onların bir araya gelmelerini kabul etmiştir. Kültür kaynağı olan anne, bugün ne yazık ki yozlaştı. Kadınlarını eğitmeyen toplumlar, yarısı felç olmuş vücuda benzer." diye konuştu.

Evlenenlere de bazı tavsiyelerde bulunan Semra Öğcem, "Bir yuvanın temelinde sevgi, saygı, samimiyet, sadakat, sabır ve sorumluluk olmalı. Bunlara dikkat edilmeli. Allah, aile yuvamızı bu şekilde bize cennet eylesin. Annelerimize ve babalarımıza hassasiyet nasip eylesin." dedi.

Aile konusunda Peygamber Efendimizin eşlerinden örnekler verdi.

Son olarak Merkez Kız Kuran Kursu Öğreticisi Hava Yıldırım da Peygamber Efendimizin kızı Fatıma’nın aile hayatından bahsederken panele katılanlar gözyaşlarını tutamadı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER