ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 18:24

"Aile toplumu birarada tutan önemli bir güç kaynağıdır"

"Aile toplumu birarada tutan önemli bir güç kaynağıdır"


Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Türk milletinin temel özelliğinin ailenin güçlülüğü olduğunu belirterek, "Ailede anne, baba, eşler ve çocuklar vardır. Aile, bireyleri ve toplumu birarada tutan önemli bir güç kaynağıdır. Toplum yapısı güçlü oldukça, bireyler ve toplum daha güçlü olacaktır. Aile var oldukça, sağlıklı nesiller var olacaktır." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, 15-21 Mayıs Aile Haftası dolayısıyla "Biz Bir Aileyiz" sloganıyla program düzenlendi. Yemekli programa Vali Turhan ve eşi Nuran Turhan, Vali Yardımcısı Nusret Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Yalım, şehit ve gazi aileleri, koruyucu aileler ve gönül elçileri katıldı. Burada konuşan Vali Turhan, “Son dönemlerde kültürün globalleşmesi sebebiyle aile bütünlüğüne adeta saldırılar yaşanıyor. Ailelerimizin kıymetini bilelim. Çocuklarımızı internetle başbaşa bırakmayalım. Sokakta ne yapıyor, arkadaşlarıyla birlikte neler yapıyor, kontrol altında tutalım. Aile bütünlüğümüzü ayakta tutmak açısından anne ve babalarımıza sahip çıkarak, çocuklarımıza gereken özen ve dikkati gösterelim.” dedi. Balıkesir’deki boşanma oranlarına da dikkat çekerek, sosyal devletin gereği olarak aile danışma merkezleri kurulduğunu kaydetti.

Programda ailelerle tek tek tanışan Turhan ve eşi, çocuklara oyuncak dağıtarak sevinçlerine ortak oldu. Programın sonunda çocukevlerine yaptıkları hizmetler dolayısıyla Pervin ile Metin Tatlı çiftine tarafından onur plaketi verdi. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER