ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 16:24

Aile Okulu’nu bitiren ebeveynler mezun oldu


Samsun Canik Belediyesi’nin hayata geçirdiği Aile Okulu Projesi kapsamında eğitim alan 25 anne ve baba, mezun oldu. Ebeveynler için düzenlenen sertifika töreninde konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, bugüne kadar yaptıkları tüm hizmetlerde aileleri baz aldıklarını belirterek, bundan sonra da atacakları adımlarda da aileleri gözeteceklerini söyledi.

Canik Belediyesi, Aile Okulu Projesi’nde eğitim alıp kursları başarıyla tamamlayan ebeveynler için mezuniyet töreni düzenlendi. Canik Kültür Merkezi'nde gerçekleşen mezuniyet sertifika töreninde, 25 ebeveyne sertifikaları verildi. Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlenen aile eğitimi kursu mezuniyet törenine Canik Kaymakamı Abdullah Kalkan, Belediye Başkanı Osman Genç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Melekoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif Güleroğlu ile kursiyerler katıldı.

ÖNCELİĞİMİZ AİLE
Kursiyerleri tebrik eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, hayata geçirdikleri 'Aile Okulu' projesi ile aile saadeti, ailenin huzuru, refahı, ailenin güçlendirilmesi ve yaşatılması için gayret sarf ettiklerini söyledi. Başkan Genç, "Bugüne kadar her ne yaptıysak aile için yaptık. Bundan sonra da önce insan, önce aile diyecek, her adımımızda toplumumuzu oluşturan ailelerimizi gözeteceğiz." dedi.

MUTLU TOPLUM, MUTLU ŞEHİR
Aileye önem vermeye devam edeceklerinin altını çizen Başkan Genç, " İlçe Halk Eğitim Merkezi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve RAM işbirliği ile anne- baba destek eğitimi, 3-6-9 ve 11 yaş grupları anne eğitimi, evlilik öncesi eğitim, madde bağımlılığı gibi konularda eğitimler vererek halkımızı bilinçlendiriyoruz. Bizler şunu çok iyi biliyoruz ki sağlıklı anne, sağlıklı gençleri ve sağlıklı gençler ise geleceğimizi oluşturmakta. Temeli ne kadar sağlam atarsak, aile kurumumuz o kadar sağlıklı olur, dolayısıyla toplum mutlu olur." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER