ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 10:56

Aile Merkezi kursiyerleri emeklerini sergiledi

Aile Merkezi kursiyerleri emeklerini sergiledi


Ankara’nın Mamak Belediyesi Lalahan Aile Merkezi kursiyerleri yıl sonu sergisinde emeklerini sergiledi.

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül'ün eşi Zeliha Akgül’ün de katılımıyla açılan sergide takı tasarım, rolyef, tel kırma, iğne oyası ve nakış işleri beğeniye sunuldu. Zeliha Akgül, kadınların üretime katkı sağlamalarının çok gurur verici olduğunu söyledi. Aile Merkezlerinin kadınların kendilerini ifade edebilecekleri ve boş zamanlarını faydalı bir şekilde değerlendirebilecekleri mekânlar olduğunu belirten Akgül, “Fırsat verilince kadınların başaramayacağı, üstesinden gelemeyeceği iş yoktur ve kadınlar artık yaşamın her alanında aktif rol alıyor.” dedi. Kursiyerler daha sonra sertifikalarını aldı.

BAŞKAN KARADENİZ ŞENLİKLERİNE KATILDI

Öte yandan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün ve Meclis Üyesi Âdem Avan ile birlikte Ankara Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği (Kar-Der Ankara) Genel Merkezi tarafından düzenlenen Karadeniz Dernekleri Geleneksel Yayla Şenlikleri'ne katıldı. Karapürçek Meşeli Dağı Mesire Alanı'nda düzenlenen şenlikte Karadeniz'e ait birçok yöresel etkinlik yer aldı. Şenlikler boyunca ücretsiz halk konserleri verildi. Ödüllü tahta araba yarışmaları, yaylaya çıkma törenleri gibi unutulmaya yüz tutmuş birçok aktivite gerçekleştirildi.

18 ilin katılımıyla gerçekleşen şenlikte kurulan stantları gezen Akgül, "Karadeniz sevdalısı vatandaşlarımızın, enerjileri, şevk ve heyecanları şenliğe damgasını vurdu. Özel bir coğrafyanın nezih ve güzel insanlarını temsil etme çabası içerisinde olan Kar-Der'e düzenledikleri bu organizasyondan dolayı teşekkür ediyorum." dedi. CİHAN
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER