ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 15:35

Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu hizmete girdi

Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu hizmete girdi


Osmaniye Müftülüğü bünyesinde kurulan 'Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu' hizmet vermeye başladı.

Osmaniye Merkez Zafer Camii zemin katında, ailelerin sorunlarına çözüm üretmek amacıyla kurulan Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu'nun açılışında konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Doç. Dr. Huriye Martı, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, ailelere çok değer verdiklerini ifade etti.

Osmaniye'de Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu açılmasından memnuniyet duyduğunu belirten Martı, ''Annelerimiz, babalarımız, evlatlarımız bizim için çok kıymetli. Onların her türlü problemlerine dini çözümler üretme çabası içerisindeyiz. Büromuzun da amacı ailelerimize, çocuklarımıza, gençlerimize aile hakkında eğitim vermek, problemlerin çözümüne yardımcı olmaya çalışmak. Büromuzun Osmaniye'ye hayırlar getirmesini diliyorum.'' diye konuştu.

Osmaniye Müftüsü Ramazan Çortul ise büronun aileler arasında yaşanan sıkıntıların giderilmesine yardımcı olacağını belirterek, ''Aileler, yuvalar yıkılmasın, aileler dağılmasın, yavrularımız öksüz kalmasın, analı babalı yetim olmaması amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı bu çalışmaları yapıyor.'' dedi.

Müftü Ramazan Çortul'un yaptığı duanın ardından, Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu ile Zafer Camii Kur'an Kursu'nun açılışı yapıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER