ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 15:52

Aile hekimleri Vakfıkebir’de buluştu

Aile hekimleri Vakfıkebirde buluştu


Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinin yanı sıra Çarşıbaşı, Tonya, Beşikdüzü, Şalpazarı, ve Giresun’un Eynesil ilçesinde görevli aile hekimleri, Vakfıkebir Devlet Hastanesi’nde bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Vakfıkebir Devlet Hastanesi'nde teras katında verilen yemekli toplantıda bir araya gelen aile hekimleri 1 Haziran 2013 tarihinde uygulamaya konulan hasta yönlendirme işlemlerini görüşerek bir bölge hastanesi konumundaki Vakfıkebir Devlet Hastanesi’ndeki uzman hekimlerin konu ile ilgili görüşlerini aldı. Toplantı ile ilgili olarak bir açıklama yapan Vakfıkebir Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Aydın, "Bilindiği üzere 1 Haziran’da uygulamaya konulan ve aile hekimlerinin randevu usulüyle hasta yönlendirme sistemlerini görüştük. Tıbbi cihaz ve uzman doktor açısından hiçbir eksiğimiz olmadığını ve sevk edecekleri hastalarını Vakfıkebir Devlet Hastanesi’ne yönlendirmelerinin daha uygun olabileceğini görüştük. Aile hekimlerimiz de bu görüşümüze gayet sıcak yaklaştılar. Hastanemizin ek binası yakında hizmete gireceğinden her hangi bir sorunla karşılaşacağımızı sanmıyorum." dedi.

Toplantıya Trabzon İl Sağlık Müdürü Kemal Süleyman, Trabzon İl Halk Sağlığı Müdürü Köksal Hamzaoğlu, Beşikdüzü Kaymakamı Alaattin Aktaş, Vakfıkebir Sağlık Gurup Başkanı Dr. Fatih Baran ve 6 ilçeden gelen aile hekimleri katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER