ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 20:06

Aile Eğitim Programı eğitici eğitim seminerleri


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında Muş, Eskişehir, Kahramanmaraş, Ağrı, ve Ordu'da eğitici eğitim seminerleri düzenleyecek.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen AEP ile ailelerin mutluluğunun ve yaşam kalitesinin arttırılması, toplumda sağlıklı ve mutlu ailelerin çoğalmasına katkıda bulunulması ve ailelerin yaşam kalitesinin arttırılmasının hedeflendiği ifade edildi.

Program çerçevesinde şu ana kadar 2 bin 69 kişinin eğitici eğitim seminerlerine katıldığı, beş ilde gerçekleştirilecek seminerlerle bu sayının daha da büyümesinin planlandığı belirtildi.

AEP ile ülke genelinde sağlıklı, mutlu ve sorun çözme becerisine sahip ailelerin oluşması doğrultusunda geliştirilen ve gerçekleştirilen eğitici eğitimleri ve halk eğitimleri ile bugüne kadar yaklaşık 40 bin kişinin eğitim almasının sağlandığı kaydedilen açıklamada, bunun yaygınlaşması ve daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için belli periyotlarla yapılan eğitici eğitimlerinin beş ilde daha gerçekleştirileceği aktarıldı.
Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
"Eylül ve ekim ayında Muş, Eskişehir, Kahramanmaraş, Ağrı ve Ordu'da yapılacak eğitici eğitimlerine katılacak eğitici adayları sertifika almaya hak kazanacaklar. AEP'nin yaygınlaştırılması kapsamında verilecek eğitici eğitimleri Muş'ta 16-20 Eylül, Eskişehir ve Kahramanmaraş'ta 23-27 Eylül, Ağrı'da 30 Eylül-4 Ekim, Ordu'da ise 7-11 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Eğitim içerikleri ve eğitimlerle ilgili detaylı bilginin www.aep.gov.tr adresinde yer aldığı AEP çerçevesinde, Aile Eğitimi ve İletişimi, Sağlık, Hukuk, İktisat, Medya alanlarında verilecek eğitici eğitim seminerleri sonrasında sertifika alan eğitici adayları halk eğitimleri vermeye hazır hale gelecekler."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER