ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 16:46

Aile danışmanlığı akademi oluyor

Aile danışmanlığı akademi oluyor


Günümüzün popüler mesleklerinden aile danışmanlığı, akademik program olarak öğrenci kabul etmeye hazırlanıyor. Bursa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Orhangazi ve Fatih Üniversiteleri, 'Aile Danışmanlığı Akademisi' protokolü için bir araya geldi. Akademide eğitimini tamamlayan uzmanlar kendi danışma merkezlerini açabilecek.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Dr. Sunay Özkul, akademinin eğitim programı hazırlıkları kapsamında Orhangazi Üniversitesi ve Fatih Üniversitesi ile bir protokol imzaladı. 450 saatlik yoğun bir eğitimin verileceği akademiye psikoloji, sosyoloji, rehberlik ve danışmanlık ile tıp fakültesi mezunları başvuruda bulunabilecek. 20 Nisan'da derslerin başlayacağı akademiden mezun olan uzmanlar, kendi danışmanlık bürolarını açma hakkına sahip olacak.

"AİLE YAPIMIZI KORUMAMIZ GEREK"

Sunay Özkul, geleneksel Türk İslam kültürüne uygun aile yapısının dış etkenlerle değişime uğradığını belirterek, "Geleceğe dair sağlam temeller atabilmemiz için aile yapımızı korumalıyız." dedi. 2013 yılının 'Aile Yılı' ilan edildiğini hatırlatan İl Müdürü Dr. Z. Sunay Özkul, genç çiftlere evlilik öncesi eğitim seminerlerine katılmalarını tavsiye etti.

Orhangazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Göksel Acar, Aile Danışmanlığı Akademisi programını bitiren uzmanların kendi danışma merkezlerini açabileceklerini belirtti.

Fatih Üniversitesi öğretim Görevlisi Doç. Dr. Halil Zaim ise "Güzel insanlar güzel ailelerde yetişir. Toplumun güzelleşmesi aileden başlar." ifadesini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER