ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 11:21

Aile akademisi eğitimleri devam ediyor

Aile akademisi eğitimleri devam ediyor


Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hayata geçirilen 'Huzur Çınarı Sosyal Sorumluluk Projesi' kapsamında aile müessesesinin korunması için yapılan çalışmalar devam ediyor.

Huzur Çınarı bünyesinde yürütülen 'Aile Akademisi Programı' ailelerde mutluluğun tesisi ve devamı için çalışmalarına her geçen gün yenilerini ekliyor. Büyükşehir Belediyesi ile Kocasinan Belediyesi arasında yapılan protokol çerçevesinde nikah salonunda oluşturulan stantlarda evlenmek için başvuran çiftlere Aile Akademisi Programı'nın tanıtımı yapılarak, programa dahil ediliyor.

Başbakan tarafından ödüllendirilen Huzur Çınarı Projesi'nin Aile Akademisi Programı hakkında bilgi veren proje müdürü Serkan Kaya, "Son yıllarda boşanma oranlarındaki artışlar üzerine Büyükşehir Belediye Başkanımızın bize verdiği talimat doğrultusunda Huzur Çınarı Aile Akademisi'ni hayata geçirdik ve Kayseri halkının hizmetine sunduk. Bu kapsamda bireylere ve evli çiftlere uzman danışmanlar vasıtasıyla eğitimler vermekteyiz." dedi.

12 saatlik Aile Akademisi Programı'na katılan gençler; ailenin önemi, eş olma bilinci, sorun çözme yetisi, iletişim becerisi gibi temel konularda bilgilendirilmek suretiyle evlilik hayatına hazırlanıyor. Evli olan çiftlere ise evlilik sürecini yönetme, evlilikte kriz yönetimi, çocuk eğitimi, anne- baba rollerinin önemi, yakın akraba ilişkileri gibi konularda eğitimler verilerek aile birlikteliğini huzur içinde sürdürmelerine yardımcı olunuyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER