ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Haziran 2014 Perşembe 16:54

Ahmet Gündoğdu: Tezekten bu kadar iyi iş çıkacağını beklemezdim

Ahmet Gündoğdu: Tezekten bu kadar iyi iş çıkacağını beklemezdim

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Muharrem Yılmaz'ın TÜSİAD Başkanlığı'ndan istifasına ilişkin "İşten atmayı kolaylaştırmak için başvurulan tezek yönteminin tezeği işçilerin aleyhine kullananların aleyhine dönmesi güzel bir tablo. Tezekten bu kadar iyi iş çıkacağını beklemezdim" dedi.


Gündoğdu, "Türkiye'de Eğitim ve STK'ların Dünü, Bugünü" etkinliği öncesinde yaptığı açıklamada, bir grup işçinin Sütaş'ın önünde yaptığı eylemi değerlendirdi.

"Bir tarafta bu işçilerin çığlığı bir tarafta da işverenin vurdumduymazlığı" olduğunu anlatan Gündoğdu, "Bir tarafta Taksim'de 'gezizekalılar'a banilik yapan bir TÜSİAD diğer tarafta kendi fabrikalarında hakkını arayan işçilerin önüne tezek döken bir TÜSİAD Başkanı var. İstifası hayırlı olur inşallah ama bu tezek, TÜSİAD'a yapışmıştır, bir daha kalkmaz" ifadelerini kullandı.
Ahmet Gündoğdu, dün "mesleki eğitim meselesi, memleket meselesi" diyenlerin aynı zamanda "asla katsayı kalkmamalı" görüşünü de dile getirdiğini ifade ederek, "çifte standart" içinde bulunanların açıkça yakalandığını savundu.

Gezi Parkı olaylarının ağaç sevgisinden kaynaklanmadığını dile getiren Gündoğdu, "ağacı seviyorum" diyenlerin, çalıştırdığı işçinin alın terine özen göstermesi gerektiğini söyledi.

İşçilerin, hakkını alamadığı, işten atıldığı için eylem yaptığını anlatan Gündoğdu, "O, işçilerin eylem yaptıkları yere hayvan dışkısını koyarak, onları sindirmek, üzerilerinde baskı oluşturmak ve eylemine son vermek istiyor. Allah'ın adaleti kesindir. İşte böyle işçilerin ayağını kaydırmak için dökülen tezek, işverenin ayağını da kaydırabiliyor" diye konuştu.

Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu, TÜSİAD'ın bu olaydan bir ders çıkarması gerektiğini ifade ederek, "Milletin değerleriyle kavga etmeyin, sözde yeşil sever, emek sever olmayın, bunu icraatlarınızla da gösterin. Bunu bir ders olarak görün" dedi.
İşçilerin kamuoyuna yansıyan taleplerini "insani bir eylem" olarak nitelendiren Gündoğdu, "İşten atmayı kolaylaştırmak için başvurulan tezek yönteminin, tezeği işçilerin aleyhine kullananların aleyhine dönmesi güzel bir tablo. Tezekten bu kadar iyi iş çıkacağını beklemezdim" değerlendirmesinde bulundu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER