ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 17:44

Ahmedinejad, 'vedalaşma'ya gitti

Ahmedinejad, vedalaşmaya gitti

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez 'in cenaze törenine katılacak.


İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi'nin de bulunduğu bir heyetle birlikte Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez'in cenaze törenine katılmak üzere bu ülkeye gitti.

 İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez 'in cenaze törenine katılmak üzere Karakas'a ülkeye gitti.

Devlet televizyonu IRINN, Ahmedinejad'ın aralarında Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi'nin de bulunduğu bir heyetle birlikte Venezüella'nın başkenti Karakas'a hareket ettiğini duyurdu.

Ahmedinejad'ın, Chavez için yarın düzenlenecek cenaze törenine katılacağı, Venezüella halkına ve devletine başsağlığı dileyeceği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı Ahmedinejad başkanlığında dün toplanan Bakanlar Kurulu, Chavez'in hatırasına ve Venezüella halkına saygı amacıyla ülkede bir günlük genel yas ilan etmişti.

Ahmedinejad, yayımladığı başsağlığı mesajında da Chavez'i kaybetmekten büyük üzüntü duyduklarını belirtmiş, Venezüella halkı ve tüm halklar için başsağlığı dileklerinde bulunmuştu.

Chavez'den övgüyle bahseden Ahmedinejad, "Venezüella halkı cesur ve yiğit bir evladını, dünya bilge ve devrimci bir lideri kaybetti" ifadesini kullanmıştı.  

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER