ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 15:30

Ahlat Kaymakamı Dölek, artık tek ilçenin kaymakamı

Ahlat Kaymakamı Dölek, artık tek ilçenin kaymakamı


Aynı anda 6 ilçeli Bitlis’te 5 ilçeye kaymakamlık yaparak gündeme gelen Ahlat Kaymakamı Osman Dölek, diğer kaymakamların görevlerine başlaması ile rahatladı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM'ye sunduğu önergede İçişleri Bakanı Muammer Güler'e, "5 ilçede birden görev yapan kaymakam var mıdır?" diye sormuştu. Önergede ismi geçen Ahlat Kaymakamı Osman Dölek konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bizim meslekte izne ayrılan kaymakamın yerine vekaleten başka bir ilçe kaymakam bakabiliyor.” dedi. Bunda herhangi bir sıkıntının olmadığına işaret eden Kaymakam Dölek, “Önergede bahsi geçen konu bu yöndedir. Diğer ilçelerde izne ayrılan kaymakamların yerine ben vekâleten baktım. Zaten 2 haftalık bir süre zarfında baktım. Başka da bir durum yok şu anda. Yine Ahlat Kaymakamı olarak görev yapıyorum. Bizim meslekte olan şeyler. İzne ayrılan başka ilçe kaymakamlarının yerine vekaleten bakılabilir. Zaten şu anda birçok ilçe kaymakamlarımız görevlerine başlamış durumdalar. Sadece Adilcevaz Kaymakamlığına vekaleten bakıyorum. Yarından itibaren Adilcevaz Kaymakamımız da görevine başlayacak ve ben sadece kendi görev yerim olan Ahlat Kaymakamlığına bakacağım.” dedi.

“AYNI ANDA 5 İLÇEDE BİRDEN KAYMAKAMLIK YAPTI”

Kaymakam Dölek, Ahlat ilçesi yanı sıra boş bulunan ya da izinli olan Bitlis'in Adilcevaz, Güroymak, Tatvan ve Hizan ilçe kaymakamlıkları görevine de vekaleten bakıyordu. Böylelikle toplam 6 ilçesi olan Bitlis'te, Mutki dışındaki 5 ilçede aynı anda kaymakamlık yapmış oldu. Ancak ilçelere kaymakam atanması ve izinli olan kaymakamların ise izinden dönmesiyle Ahlat Kaymakamı Dölek yine eskiden olduğu sadece kendi ilçesi olan Ahlat’a kaymakamlık yapacak.

Hukuk mezunu, 37 yaşında ve Silifke doğumlu olan Dölek, daha önce de, Edirne Süloğlu, Erzurum Pazaryolu ve Tokat'ın Çekerek ilçelerinde kaymakamlık görevinde bulunmuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER