ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 19:37

Ahiler Kalkınma Ajansı Kırıkkale’de toplandı


Ahiler Kalkınma Ajansı Kırıkkale’de Vali Ali Kolat Başkanlığı'nda toplandı.

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu, ilk olarak Kırıkkale Nur Camii inşaatını gezerek, İl Müftüsü Bekir Gerek'ten inşaat hakkında bilgi aldı. Daha sonra valilik Toplantı Salonu’ndaki görüşmeye geçildi.

Kırıkkale Valisi Kolat, bölgede düzenlenecek girişimcilik eğitimleri için ajanstan talepte bulunan üniversitelerle protokol imzalama ve bu kapsamda gerçekleştirilecek harcama yetkisinin genel sekreterliğe verilmesi konusunun görüşülmesine devam edileceğini söyledi. Vali Kolat, "2013 Yılı Güdümlü Proje Proje Desteği konusundaki çalışmalar değerlendirilecek. Yönetim Kurulu, 22 Kasım 2012 ve 27 Mart 2013 tarihli toplantıda almış olduğu kararlar doğrultusunda yürütüldü. Bu kapsamda yapılan çalışmalar ve değerlendirmeler sonucunda her ilde öne çıkan projeler kurulumuza sunulacak olup, Yönetim Kurulu'nun alacağı karar doğrultusunda bundan sonra proje geliştirme ve fizibilite çalışmalarına başlanması planlanmaktadır." dedi.

Toplantıya, Aksaray Valisi Selami Altınok, Niğde Valisi Alim Barut, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Ticaret Odası başkanları katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER