ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 16:48

Ağrı'ya bir taziyeevi daha yapıldı


 Ağrı'nın Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde yapımı bitirilen taziyeevinin açılışı yapıldı.

Açılışta konuşan Belediye Başkanı Hasan Arslan, şimdiye kadar yapılan hizmetleri anlattı. Arslan, "Bizler sizlerin desteğiyle, sizlerin oylarıyla bu güne geldik, yine sizlere seçim öncesi vadettiğimiz projeleri birer birer yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sizlere otogar yapacağız dedik yaptık, yakında açılışını yapacağız. Hayvan borsası dedik, Türkiye'nin bir numaralı hayvan borsasını yaptık, onu da açılışa hazırlıyoruz. Bu mahalle, yağmur yağdığında selden geçilmiyordu, ne yaptık, taş tahkimatlı setler yaptık. 2010 yılından sonra sel yüzü görmüyoruz. 30 km asfalt yaptık. Bu yıl da ana arterlerimizi ve caddelerimizi asfaltlayacağız. Belediyemize ait parke taşı imalathanesi kurduk ve bununla da dış bağımlılığa son verdik. Belediyemiz maddi anlamda kara geçti. Her mahalleye halı saha dedik, yapımlarımız devam ediyor. Her mahalleye taziyeevi dedik, bunu da bugün Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki hayırseverlerimizin yer tahsisi ve katkılarımızla bitirdik. Bu ve daha sayamayacağım birçok hizmetlerimizle Ağrı'yı marka şehirler seviyesine getireceğimize söz verdik.” dedi.

Mahalle Muhtarı Sefik Altındağ da “Mahallemize 40 yıldır yapılamayan hizmetler yapıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim." ifadesini kullandı.

Açılışa Ağrı Belediye Başkanı Hasan Arslan, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri katıldı. Davetlilere açılıştan sonra yaş pasta ve pasta ikramı yapıldı. Taziyeevi yerini tahsis eden hayırsever Halis Aslan ve Mehmet Akif Ersoy Mahalle Muhtarı Şefik Altındağ'a Belediye Başkanı Hasan Arslan tarafından bir çini plaket verildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER