ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 13:58

Ağrılı aile tedavi masraflarının karşılanması için yardım bekliyor

Ağrılı aile tedavi masraflarının karşılanması için yardım bekliyor


Ağrı'da 100. Yıl Mahallesi'nde yaşayan Cesim Demir, kendisi ve kızının tedavi masraflarının karşılanması için yardım bekliyor.

Evin reisi baba Cesim Demir'in (49) sol kalçası, küçükken geçirdiği bir kaza sonucunda kırılmış. Yürürken zorlanan Demir'in 3 yaşındaki Asmin isimli kızının kalbi de doğuştan delik. 2 odalı kiralık evde hayat mücadelesi verdiklerini ifade eden Demir, boyun fıtığı sebebiyle yürürken aksadığını söyledi.

Demir, "4 çocuğum var. Zor durumdayız. Kendi başıma bir iş yapamıyorum. Bugüne kadar komşularımın yardımı ve bana verilen özürlü maaşıyla geçiniyordum. Ameliyat olabilmek için kaydımı Kayseri'ye alınca özürlü maaşım kesildi. Zaten 3 ayda bir 850 TL alıyordum. 6. sınıfa giden bir oğlum var, o da arada bir el arabasıyla bir şeyler taşıyor. Oradan 4-5 lira kadar kazanıyor. Halimi görüyorsunuz." diye konuştu.

3 yaşındaki Asmin isimli kızının kalbinin doğuştan delik olduğunu belirten Cesim Demir, çaresizliğini şu sözlerle aktardı: "Kızımı bronşit muayenesi için Erzurum'a hastaneye götürdüm. Orada bize kalbinin delik olduğunu söylediler. Ne kızımın ne benim ameliyat masraflarını bulabilecek kapımız var. Ben hastalıklarla boğuşurken, çalışamazken bir de küçük kızım bu hale düştü. İlaçları ve masraflarının karşılanması için devlet büyüklerimiz Allah rızası için bize yardım etsinler."

Mahalle sakinlerinden Emrah Akdağ, komşular tarafından Demir ailesine yemek gibi yardımlar yapıldığını kaydetti. Akdağ, "Borçları da var ailenin, komşular olmazsa daha zor durumda olurlar. Küçük kızının kalbinin delik olması bizleri de üzdü. Biz de aileye yardım edilmesini ve tedavi masraflarının karşılanmasını talep ediyoruz." şeklinde konuştu.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER