ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 14:02

Ağrı'da vatandaşların zorlu mezarlık ziyareti


Doğubayazıt ilçesinde dört tarafı evlerin duvarlarıyla çevrili olan eski mezarlıkta yakınları olan vatandaşlar, merdivenle evlerin damına çıkarak dua ediyor.
Uluyol Mahallesi'nde içerisinde yaklaşık 100 mezar bulunan ve yıllar önce gömüye kapatılan eski mezarlığın etrafına evlerin yapılması ve duvarların çekilmesiyle mezarlığa giden bütün yollar kapandı.
Kurban Bayramı dolayısıyla yakınlarının mezarlarını ziyaret etmek isteyen vatandaşlar da buradaki evlerin damlarına merdivenle çıkıp dua ediyor.
Bayram nedeniyle Van'dan memleketine gelen Metin Koç da merdivenle çıktığı bir evin damından burada mezarı bulunan 2 kardeşine dua etti. Koç, kardeşlerinin mezarı başında dua etmek istediğini ancak yolu bulunmadığı için buradan dua ettiğini söyledi.
Mezarlık ziyaretine gelenlerden Sedat Budak ise "Yakınlarımızın mezarını ziyaret etmeye geldik ama mezarlığın yolu yok. Zorluklarla damın üzerine çıktık dua ediyoruz. Biz yine bir şekilde gelebiliyoruz evdeki yaşlı anne ve babalarımız gelemiyor. Mezarlıklar bakımsızlıktan kaybolmuş, yetkililerin bir an önce buraya müdahale etmesini ve mezarlığa bir yol açmasını istiyoruz" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER