ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2014 Cumartesi 16:28

Ağrı'da seçim güvenliği toplantısı yapıldı

Ağrıda seçim güvenliği toplantısı yapıldı

Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, seçim güvenliği ile ilgili açıklamada bulundu.


Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, "Seçim günü ile ilgili vatandaşlarımızın güven içerisinde, kimsenin tesir ve baskısına maruz kalmadan oyları kullanıp huzurlu bir şekilde evlerine dönmelerine yönelik bütün tedbirlerimizi almış bulunmaktayız" dedi. Kentte yarın gerçekleştirilecek yerel seçim öncesi Vali Tekinarslan, Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, 30 Mart yerel seçimlerinde çok yoğun kar fırtınası ve tipi yaşandığını anımsattı.

Tekinarslan, "Bu şartlar altında bütün yerlere ulaşmaya çalıştık. Bir, iki köyümüze iklim ve coğrafi şartlardan dolayı ulaşım olmadı. O köylerde seçimler de yenilenecek. Bunlar, Diyadin, Tutak ve Doğubayazıt'ta iki , Taşlıçay'da üç ve Hamur'da bir köyde muhtarlık seçimleri yapılacak" dedi.
Bağımsız ve tarafsız yargının yönetim ve denetiminde icra edilecek olan 1 Haziran mahalli idareler seçiminde Valilik olarak, il ve ilçe seçim kurullarının talep ve kararları doğrultusunda seçimlerin sağlık, ulaşım, iletişim, elektrik gibi destek hizmetleri ile güvenlik hizmetlerine yönelik bütün hazırlıklarını yaptıklarını vurgulayan Tekinarslan, seçimlerle ilgili güvenlik planlamalarının 3 aşamalı olarak ön görüldüğünü belirtti.
Tekinarslan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrası olarak. Seçim öncesi ile ilgili son günümüz ve çok şükür kentimiz de propaganda dönemini şu ana kadar sıkıntısız geçirdik. Seçim günü ile ilgili de vatandaşlarımızın güven içerisinde, kimsenin tesir ve baskısına maruz kalmadan oyları kullanıp huzurlu bir şekilde evlerine dönmelerine yönelik bütün tedbirlerimizi almış bulunmaktayız. Seçim sonrası ile ilgili olarak sonuç ne olursa olsun, münferit de olsa taşkınlık yapacak veya güven ortamını zedeleyecek davranışta bulunacak kişilere karşı güvenlik önlemlerimizi yeterli şekilde aldık. Aldığımız bütün tedbirler Ağrı halkının güven ve huzurunu sağlamaya yöneliktir. En büyük desteği halkımızın her zaman kentine ve hür iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkmasından almaktayız."
Bütün Ağrılı'ların hem 30 Mart hem de 1 Haziran mahalli idareler seçimleri sürecinde son derece saygın, sabırlı ve olgun bir tutum sergilediklerini ifade eden Tekinarslan, "1 Haziran 2014 mahalli idareler seçimlerinde de vatandaşlarımız huzur ve güven içinde, hiçbir şeyden kaygı ve endişe duymaksızın sandığa gitsinler, hür iradeleri ile gönül rahatlığı içerisinde oylarını kullansınlar" ifadelerini kullandı.
Tekinarslan, güvenlik personeli sayısı konusunda çeşitli yorumlarla ilgili olarak da "Şunu rahatlıkla söyleyebilirim güvenlik, bir nicelik meselesi değildir. Güvenlik, bir politika işidir. Nitelikle anlamlandırılacak bir husustur. Dolayısıyla Ağrı halkının seçimleri rahatlıkla yaşayabileceği nitelikte bir huzur ve güven ortamı tesir edecek bütün tedbirleri almış bulunmaktayız. Bu konuda insanlarımızın huzur içerisinde sandığa gitmelerini öneriyoruz" şeklinde konuştu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER