ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mart 2013 Cumartesi 15:01

Ağrı'da kuaförlük ve takı tasarım kursu açıldı


 Ağrı Valiliği ve Yaşamın Renkleri Kadın Derneği, SODES projesi kapsamında 5 ay süreli 'Kadın Girişimciliği ve Meslek Edindirme Projesi' kapsamında kuaförlük ve takı tasarım kursu açtı.

Leylek Pınar Mahallesi'nde düzenlenen kursun açılışına Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, Belediye Başkanı Hasan Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Vali yardımcıları ve dernek üyeleri katıldı.
Açılışta proje hakkında bilgi veren Vali Dr. Mehmet Tekinarslan, 30 kadın kursiyere 5 ay süreyle kuaför, epilasyon, cilt bakımı, takı tasarım ve el sanatları kursu verileceğini belirtti. Eğitimler sonrasında başarılı olan 3 kişiye 5000 TL'lik sermaye desteği verileceğini dile getiren Tekinarslan şöyle devam etti: ''Ağrı'da temel sorunlar arasında yer alan kadının sosyal hayatta desteklenmesini sağlamaya çalışıyoruz. İşsizliği önlemek amacıyla mesleki eğitim merkezi oluşturduk. Kadınlarımız mesleki becerilerini geliştirebileceği ve yaşamlarını topluma katkı sağlayarak sürdürebilecek, hayata daha güçlü tutunabilecek.'' 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER