ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 22:18

Ağrı’da Doğu ve Güneydoğu’nun en büyük Hayvan Borsası açıldı


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ve beraberindeki 30 milletvekilleriyle Ağrı Hayvan Borsası ve Hayrettin Atmaca Caddesi'nin açılışı ile Ağrı Belediyesi Biogaz Tesislerinin temel atma törenine katıldı.

Ağrı Hayvan Borsası açılış töreninde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın fedakar, cesur ve dirayetli duruşuyla Türkiye'nin içinde bulunduğu sıkıntıları aşmak üzere olduğunu ifade etti. Gürel, “Uzun yıllar bu coğrafyalarda bir takım sıkıntılar yaşandığını ancak AK Parti'nin iktidara gelmesiyle attığı olağanüstü adımlar, 10 sene boyunca çeşitli demokratikleşme adımlarıyla devam etmiş ve sonucunda çözüm süreci ile analar ağlamasın diye başlattığımız bu barış projesiyle artık çok daha güzel noktalara gelinmiştir. Şükürler olsun artık 6 aydır terör vesilesiyle kan akmıyor. Senelerce aramıza nifak sokmak isteyenler hiçbir zaman et ve tırnağı ayırmayı başaramamışlardır. Bugün de başaramadılar. İnşallah bundan sonra da başaramayacaklar." şeklinde konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ise AK Parti hükümeti olarak 10,5 yıldır ülkeye güzel eserler kazandırdıklarını ifade ederek, "Kelle koltukta mücadele ettik ve bugünlere yine milletimizin duası ve desteğiyle geldik. Bugün alnımız açık bir şekilde dolaşabiliyoruz. Çünkü yaptığımız çok şey var. Millete karşı duranlara rağmen güzel eserler koyduk ortaya. Milletimize hizmet ettik etmeye de devam edeceğiz. Çünkü biz milletin partisiyiz. Birilerinin değil, Sırçalı köşklerde oturanların değil. bir grubun veya bir zümrenin değil, 76 milyonun partisiyiz." dedi.

Aydın, AK Parti hükümeti olarak balyoz, ergenekon, çete, mafya ile mücadele ettik. Partimiz kapatılmaya çalışıldı. Şimdi de bir Gezi Parkı olaylarını çıkarttılar. Türkiye üzerinde oynanan bu karanlık oyunlar, yeter ki iktidar gitsin milletin hali ne olursa olsun diyen zihniyetin eseridir. Artık millet oynanan her türlü oyunun farkında. Bu millet geleceğe daha Umutlu bakıyor. Yıllarca kardeşçe yaşadık, ne oldu kim girdi aramıza. Her şeyi mübah sayarak hepimizi birbirimize kırdırmaya çalıştılar, birilerimizi yok saymaya çalıştılar ama yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz diyorum." dedi


AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi de Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'ne bağlı her ilçede birer fakülte açmayı hedeflediklerini söyledi.

AK Parti Ağrı milletvekili Kerim Yıldız önce Türkçe ile konuşma yaptı ve ardından Kürtçe konuşarak büyük alkış aldı. Kürtçe konuşmakla en büyük demokratik açılımın göstergesi olduğunu kaydeden Yıldız, yapılan hizmetlerin büyük olduğunu söyledi.

Belediye başkanı Hasan Arslan ise 7500 dönüm üzerinde yapılan tesisin 3 milyon liraya mal olduğunu ifade etti.

Türel ve Aydın ile milletvekilleri, Hayrettin Atmaca Caddesi'nin açılışı ile Ağrı Belediyesi Biogaz Tesisleri'nin temel atma törenine katıldıktan sonra parti üyeleriyle, STK temsilcileri ve davetlilerle akşam yemeğine katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER