ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 21:09

Ağrı İ.Ç Üniversitesi Şanlıurfa’daki üniversite tanıtım fuarına katıldı


Şanlıurfa’da düzenlenen ‘4. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri’ etkinliklerinde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi tanıtım standı yoğun ilgi gördü. Standı ziyaret ederek üniversite hakkında bilgi alan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve öğrenciler, ebru yapma imkânı buldu.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Şanlıurfa Anadolu Lisesi Mezunları Derneğince gerçekleştirilen ve öğrencilerin üniversite ve meslekler hakkında bilgi edinerek doğru tercih yapmalarının amaçlandığı 4. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri etkinliği, Atatürk Bulvarındaki eski valilik binası yerinde yapıldı. Vali Celalettin Güvenç, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu ve Milli Eğitim Müdürü Metin İlci tarafından açılan ve 3 gün süren fuarda stantları gezen öğrenciler, 40 üniversite ve 7 dershane hakkında bilgi aldı.

Kırk devlet ve vakıf üniversitesinin katıldığı fuarda, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi standını ziyaret eden Vali Celalettin Güvenç ve Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, üniversite hakkında bilgi aldıktan sonra Meslek Yüksekokulundan Öğr. Gör. Yıldırım Karadeniz tarafından yapılan ebru gösterisini izledi. Fırçayı ve bizi eline alarak ebru yapan Vali Güvenç’e ve Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’ye eserleri takdim edildi.

Üniversite yetkililerinden fakülteler, yüksekokulları ve meslek yüksekokulları, sosyal ve sportif imkânlar hakkında bilgi alan öğrenciler, Öğr. Gör. Karadeniz tarafından yapılan ebru gösterisini büyük bir ilgi ile izledi. Öğr. Gör. Karadeniz eşliğinde ebru yapan öğrencilere, yaptıkları eserler hediye edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER