ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 15:19

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencileri Tutak’ı ziyaret etti


Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencileri Tutak’ta ziyaret ettikleri Kazım Karabekir Ortaokulunda, öğrencilere tiyatro gösterisi sundu.

Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü 3. sınıfı öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Yrd. Doç. Dr. Mehrali Calp ile birlikte Tutak merkezde bulunan Kazım Karabekir Ortaokulunu ziyaret etti. İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla Tutak ilçesindeki eğitim öğretim kurumlarıyla işbirliği ve dayanışma içerisinde olunması amacıyla gerçekleştirilen ziyarette ilk olarak, Türkçe öğretmenleri ile Türkçe öğretimi üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. Okul toplantı salonunda yapılan programda, Türkçe öğretmenlerinin Türkçe öğretimi programı uygulamalarında karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

Toplantı sonrası Tutak Belediyesi konferans salonunda Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğrencileri tarafından tiyatro, Hacivat ve Karagöz gösterisi sahnelendi. Ziyarette, öğrencilere kırtasiye yardımında bulunulurken, öğretmenlere de çanta hediye edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER