ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 17:09

Ağrı Gençlik Merkezi hizmete açıldı

Ağrı Gençlik Merkezi hizmete açıldı


Ağrı'da Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Ağrı Eğitimciler Derneği'nin işbirliği ile hazırlanan “Kutup Yıldızı Gençlik Merkezi, hizmete açıldı.

Ağrı Vali Yardımcısı Murat Irgatoğlu, yaptığı konuşmada, gençlerin daha iyi yerlere gelmesi ve yetişmeleri için bu tür mekânların kaçınılmaz olduğuna dikkat çekti. Bir Ağrılı olarak kendi dönemlerinde ve zamanlarında böyle güzel mekân ve imkânların olmadığını ve hayalini bile kuramadıklarını belirten Irgatoğlu, zor ve kıt imkânlarla bu yerlere geldiklerini dile getirdi.

Şimdi bu proje ile ihtiyaç sahibi 400 öğrencinin yararlanacağını hatırlatan Irgatoğlu, "Öğrenciler burada kendini yetiştirecek, sosyalleşecek ve geleceğini belirleyecek. Bu çalışmalarından dolayı ilimizin en aktif derneği olan Eğitimciler Derneği'ne ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu yapılan hizmetlerinden dolayı minnettarım.” dedi.

Ağrı Eğitimciler Derneği Başkanı Feyzi Yazıcı ise 2006'dan beri hizmet vermeye başladıklarını, Kutup Yıldızı Gençlik Merkezi projesi ile 250 erkek ve 150 kız, toplamda 400 öğrenciye eğitim, kültür, sosyal ve diğer alanlarda hizmet verileceğini ifade etti.

Ağrı il genelinde 8 okuma salonu ile hizmet vermeye çalıştıklarını aktaran Yazıcı şöyle konuştu: "88 eğitim gönüllüsü öğretmen ile bin 248 öğrenciyi SBS’ye hazırladık. Bu alanda ilçelerle beraber 3 bin öğrenciye ulaştık. Bu öğrencilerimizden 48'i fen lisesini, 44'ü Anadolu lisesi ve 164'ü de diğer Anadolu liselerini kazandı. Bu yıl bin 710 öğrenci kurslara katılırken 3 bin 600 öğrenciye de eğitim hizmeti veriyoruz. Proje kapsamında 3 grup olarak 50 er kişiden Rize, Diyarbakır ve Çanakkale gezilerini gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Şafi Erim de STK’ların projeler üreterek sosyal, spor, eğitim ve diğer alanlarda katılım ve katkı sağladıklarına vurgu yaptı.

Hürriyet Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'nde bulunan gençlik merkezinin açılışına törenine Ağrı Vali Yardımcısı Murat Irgatoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü M. Şafi Erim, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Defterdar Ali Osman Karaköse, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenci ve veliler katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER