ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 18:10

Ağızlarını bantla kapatarak tepki gösterdiler

Ağızlarını bantla kapatarak tepki gösterdiler


Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde hükümet politikalarını eleştirmek için toplanan grup, anıt önünde Atatürk’ün 'Gençliğe Hitabe'sini okudu.

        Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, parti üyeleri, İl Genel meclis üyeleri ve öğrencilerin çoğunlukta olduğu grup, hükümet politikalarını eleştirmek için eylem gerçekleştirdi. Sahil bandında toplanan kalabalık, ağızlarını bantla kapatarak sessiz bir şekilde yaklaşık 1 kilometre yürüdükten sonra anıt önüne geldi. Burada İstiklal Marşı'nı okuyan kalabalık, daha sonra Serap Korkmaz’ın kağıttan okuduğu ‘Gençliğe Hitabe’ye eşlik etti. Serap Korkmaz, “Memleketin dâhilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler” dizelerini yüksek sesle okudu.

    Geçliğe Hitabe'nin ardından grup adına konuşan Mert Civak, hükümetin Kürt sorununa yaklaşımını eleştirdi. Civak, “Kürt meselesi diye bir şey çıkarttılar. Bölmek için o kadar çok uğraşıyorlar ki 30 senedir bir türlü bölemediler. Çünkü biz yüz yıllardır koyun koyuna yaşıyoruz. Bunun bölünme planı olduğu oldukça açıktır. Biz bu olaya dahil olmayacağız.” dedi.

    Yapılan konuşmanın ardından kalabalık olaysız şekilde dağıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER