ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 21:20

AGİAD ile engelleri aşıp hedefe ulaştılar


Aksaray Girişimci İşadamları Derneği(AGİAD) 10 – 16 Mayıs Engelliler hHaftası dolayısıyla düzenlediği ‘’Engelleri Aşalım, Kendi İşimizi Kuralım‘’ başlıklı KOSGEB ve Ahiler Kalkınma Ajansı Destekli girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayanlara sertifikalarını verdi.

Girişimcilik kursundan 30 engelli istifa etti. Sertifika töreninde konuşan KOSGEB Aksaray Müdürü Hakan Koçak engellilerin iş fikirlerine yüzde 10 daha fazla destek olduklarını belirterek, girişimciliğin KOSGEB tarafından önemsendiğini vurguladı. Ahiler Kalkınma Ajansı Aksaray Temsilcisi Resul Olcar ise engellilere yönelik Aksaray'da ilklerden biri olan engellilere yönelik girişimcilik kursunun kendileri ve AGİAD adına güzel bir başlangıç olduğunu devamını da yine AGİAD'ın getireceğini ifade etti.

AGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Reha Güven ise dezavantajlı vatandaşlar için derneğin imkanları ve kapıları sonuna kadar açık olduğunu söyledi. Güven, "Sertifikalarını alan engelli kardeşlerimize başarılar diliyorum, kendi işlerini kurma yolunda ilerlemelerini isteriz." diye ifade etti.

Girişimcilik kursundan 15'i bedensel engelli ,10'u işitme engelli 5'i ise kısmi engel teşkil eden kursiyerler faydalandı. Sertifikalarını alan girişimci adayları bir an önce iş fikirlerini hayata geçireceklerini söylediler.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER