ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 04:48

AGD Mısır Büyükelçiliği’nde cenaze namazı kıldı

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Mısır’da hayatını kaybeden 200 Mısırlı vatandaş için gıyabi cenaze namazı kıldı. Cenaze namazı öncesinde sloganlar atan grup olaysız şekilde dağıldı.


Mısır’daki Adaviyye Meydanı’nda darbe karşıtlarına dün ateş açılması sonucu yaklaşık 200 Mısırlı hayatını kaybetmişti. Bugün gece saatlerinde AGD üyesi yaklaşık 150 kişi Mısır’ın Ankara Büyükelçiliği önünde toplandı. Burada sloganlar atıp tekbirler getiren grup Mısır’da hayatını kaybeden Mısırlı vatandaşlar için gıyabi cenaze namazı kıldı. Burada bir konuşma yapan AGD Başkanı Salih Turhan, Mısır Ordusu’nun halkına karşı çok daha şiddetli saldırılara başladığını söyledi. Turhan, halkına kurşun sıkmaktan çekinmeyen bir zihniyetin Mısır’a hizmet etmesi, yönetmesi ya da temsil etmesinin mümkün olmadığını kaydetti. Açıklamaların ardından gıyabi cenaze namazı kılındı. Namazın ardından da grup ölenler için dua ederek dağıldı.

Turhan’ın ardından Can Suyu Derneği Başkanı Mustafa Köylü ve Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkanı İsmail Akkiraz da birer konuşma yaptı. CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER