ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 15:27

Ağaoğlu'nun gazeteciyi darp davası ertelendi


Turkish Airlines World Golf final turnuvasında darp edildikleri iddiasıyla birbirlerinden şikayetçi olan Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile gazeteci Cihat Ünal'ın yargılandığı davanın ilk duruşması yapıldı.
     Serik 1. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya "Basit yaralama" suçundan yargılanan müşteki-sanık Cihat Ünal ve "Basit yaralama, hakaret, mala zarar verme ve haksız fiil nedeniyle karşılıklı hakaret" suçlamasıyla yargılanan müşteki-sanık Ağaoğlu'nun avukatları Özgür Kıvran ve Ahmet Şanlı katıldı.
     Ünal, duruşmada verdiği ifadede, turnuva başladıktan sonra fotoğraf çekme konusuyla güvenlik görevlileriyle tartıştıklarını belirterek, tartışmanın ardından yanına gelen Ağaoğlu'nun kendisine kafa attığını söyledi. Ünal bu nedenle Ağaoğlu'ndan şikayetçi olduğunu kaydetti.
     Ağaoğlu'nun avukatı Kıvran ise turnuvanın sorumlusu Ağaoğlu'nun hakemlerden, gazetecilerin golf müsabakalarının yapıldığı alandan uzaklaşmaları talebinde bulunduğunu ifade etti. Ağaoğlu'nun, gazeteci ve güvenlik görevlileri arasındaki tartışmayı sakinleştirmek amacıyla alana gittiğini belirten Kıvran, müvekkilinin darp girişiminde bulunmadığını savundu.
     Mahkeme, eksik evrakların tamamlanması ve tanıkların dinlenmesi amacıyla duruşmayı erteledi.
    
     -Olayın geçmişi-
    
     Antalya'da 9 Ekim 2012'de, Turkish Airlines World Golf final turnuvasında, Tiger Woods ile Charl Scwartzel arasındaki mücadelede sırasında ilk delikteki başlangıç vuruşunun yapılmasından hemen önce güvenlik görevlileri ile gazeteciler arasında görüntü alınacak alan konusunda tartışma yaşanmıştı. Bu sırada alana gelen Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Cihan Haber Ajansı muhabiri Cihat Ünal'a yaşanan tartışmanın ardından kafa atmıştı.
     Olayın ardından Ünal ile Ağaoğlu, birbirlerinden şikayetçi olmuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER