ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 15:59

Ağalar Konağı Kültür Evi açılıyor


Kırşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Ağalar Konağı Kültür Evi’nin açılışı, 5 Temmuz Cuma Kayabaşı Mahallesi Kadıhanı Caddesi Ticaret Meslek Lisesi karşısında saat 18.00’de yapılacak.

Kırşehir'in tarihi ve kültürel zenginliklerden Ağalar Konağı Kültür Evi, şehrin yöresel yemeklerinin sunulacağı, yaz aylarında iç avlusunda zaman zaman tasavvuf konserlerinin verileceği bir kültür evi olacak. Kırşehir'in tarihi ve kültürel zenginliklerini yansıttığı bir projenin tamamlandığını belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, ”Yöresel yemekler ve aileler için ev ortamını yaşayabilecekleri bir ortam yanında sıcak içecek ikramı da olacak. Menümüzle Kırşehir’in en zengin menüsüne sahip olacağız. Konağın üst katlarını sohbet için ayıracağız. Ahi ve Yaren sohbetleri yapılabilmesi için gerekli çalışmaları yapacağız.” dedi.

Gerçekleştirilen projelerle Kırşehir’e hizmetin en iyisini vermeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Bahçeci, Ağalar Konağı Kültür Evi'nin de Kırşehir’in değişen, gelişen çehresinin bir örneği olduğunu ifade etti. Bahçeci, açılışa tüm Kırşehirlileri davet etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER