ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ekim 2013 Çarşamba 10:14

Ağaçtan düşerek yaşamını yitiren çocuğun organları bağışlandı


Karaman'da elma ağcından düştükten sonra kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 12 yaşındaki Muhammet Düzgüner'in organları, ailesi tarafından bağışlandı.
Konya'nın Karapınar ilçesine bağlı Yeşilyurt beldesinde yaşayan Muhammet Düzgüner (12), 8 Ekim'de karın ağrısı şikayeti nedeniyle okuluna gitmedi.
Aynı gün ücret karşılığı elma toplamak için Karaman merkeze bağlı Akçaşehir beldesine giden anne Fadimana Düzgüner, okula gitmeyen oğlu Muhammet'i de yanında götürdü. Anne Düzgüner, bahçede çalıştığı sırada bir elma ağacına çıkan Muhammet, dengesini kaybederek düştü.
Ağır yaralanan Muhammet Düzgüner, Karaman Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastanede devam eden tedavisine cevap vermeyen Muhammet'in, bu gece beyin ölümü gerçekleşti. Çocuğun organları ailesi tarafından bağışlandı.
Bunun üzerine organları alınan Muhammet Düzgüner'in kalbi İzmir, böbrekleri Antalya, karaciğeri İstanbul ve korneaları Konya'da organ bekleyen hastalara nakledilecek.
- Bir değil 5-6 can yaşasın diye...
Dede Duran Konuk, çok sevdiği torununu kaybetmenin büyük üzüntüsü içinde olduğunu söyledi. Organ bağışının kendileri için çok zor bir karar olduğunu ifade eden Konuk, "Bir Muhammet değil, 5-6 Muhammet yaşasın diye böyle bir karar aldık. Karnı ağrıdığı için izin alarak okula gitmemiş, elma toplamaya giden annesi de Muhammet'i yanına götürmüş. Bahçe sahibi ve annesinin haberi yokken çıktığı ağaçtan düşmüş" dedi.
Çocuğun cenazesinin, Karaman Devlet Hastanesi morgunda otopsi yapıldıktan sonra, memleketi Karapınar'ın Yeşilyurt beldesinde defnedileceği öğrenildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER