ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 17:47

Ağaçlandırmaya emniyetten destek


Mardin Artuklu Üniversitesi Kampüsü'nün mesire ve ormanlık alana dönüştürülmesi çalışmaları kapsamında uzun süredir devam eden ağaçlandırma faaliyetlerine emniyet mensupları da fidan dikerek destek verdi.

Mardin İl Emniyet Müdürü Derviş Kara, güvenlik mensupları ve Mardin merkeze bağlı 8 ilköğretim okulu öğrencileri ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen ağaçlandırma faaliyetleri sırasında “Fidan dikiminde dikkat edilmesi gereken hususlar” hakkında ayrıntılı bilgi sunan Mardin Artuklu Üniversitesi Kızıltepe Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Yaşar Kasap, ağaçlandırma ve çevre bilinci oluşturma hizmetlerinin en az eğitim ve öğretim kadar önemli olduğuna dikkat çekerek katılımcılara çevreye gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.
Bir şehirde orman varlığına sahip olunması ve toprakların korunarak yeşillendirilmesinin yaşamsal bir önem taşıdığına dikkati çeken Yaşar Kasap, Mardin Artuklu Üniversitesinin altyapı ve üstyapı alanlarında gösterdiği atılımlara paralel olarak doğanın korunması ve çevre bilincinin artırılması konularında da duyarlı bireylerin yetiştirilmesinin üniversitenin ana öncelikleri arasında yer aldığını belirtti.


Bu güne kadar üniversiteye bağlı yerleşkenin ağaçlandırılması çalışmaları kapsamında 70 bin fidanın ekildiğini açıklayan Kasap : ” Üniversitemiz yerleşkelerinde yer alan ağaçsız sahalara, iklim şartlarına uygun fidan ve ağaçların tespitini yaparak dikimlerini gerçekleştirdik. Bu çalışmaların sonucunda Mardin’in orman ve mesire sahasını artırma hedefinden de hareketle üniversitemizce son üç ayda bölge iklimine uyumlu 5000 ağaç dikimi sağlandı.” dedi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay ise “Her zaman vurguladığımız gibi şehriyle bütünleşen bir üniversite olma vizyonundan hareket ediyoruz. Kampüs alanımızda oluşturulacak orman ve mesire alanları Mardin halkının üniversiteyle bütünleşmesinde aktif bir rol oynayacaktır.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER