ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 14:56

Afyonkarahisarlılara koruyucu aile çağrısı

Afyonkarahisarlılara koruyucu aile çağrısı


Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, vatandaşları ‘koruyucu aile hizmetleri’nden yararlanmaya davet etti.

Afyonkarahisar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan Balkanlıoğlu, “Aile içindeki birçok problemlerden dolayı aileler sarsıntı geçiriyor veya yıkılıyor. Bunlardan en çok zararı da çocuklar görmektedir. Eğer bu çocuklara sahip çıkan olmasa sokaklara düşüyorlar. Bakımsızlıktan dolayı çocuklar maddi manevi sıkıntılarla büyüyorlar.” dedi.

Vali Balkanlıoğlu, koruyucu aile uygulamasıyla çocukların ailelerin yanında maddi manevi tüm ihtiyaçlarının karşılandığını belirterek, hayatı bizzat yaşayarak öğrendiklerini kabiliyetlerini de geliştirdiklerini anlattı. Balkanlıoğlu, “Çocukların tek isteği anne ve baba sevgisidir. Çocuklar gerçek anne ve baba sevgisi ve şefkati göremiyorlar. İdarecilerimiz ve çalışanlarımız kendi çocuklarından ayırt etmeden hizmet vermektedir. Önceleri yurtlarda ve yuvalarda barınan çocuklarımız okullarına gittiklerinde birazda olsa dışlanma durumları oluyordu. Bu durum aşıldı.” diye konuştu.

    Öte yandan Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun eşi Esma Balkanlıoğlu da kaymakam eşlerine koruyucu aile hizmetlerinin tanıtılması amacıyla bir toplantı düzenledi. Balkanlıoğlu, Türk toplumunun her zaman her koşulda birbirine destek olmasını bildiğini belirterek, “Yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygularını son derece güzel bir şekilde yaşatmasını bilmiş bir toplumuz. Bu güzel projenin ilimizde tanıtımını yaparak bizlerde geleceğimiz olan çocuklarımıza sevgi dolu gönüllerimizi açmalıyız.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER