ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 13:09

Afyonkarahisar'daki otel yangını


Afyonkarahisar'da termal bir otelde meydana gelen yangın, itfaiye ekiplerince kontrol altına alındı. Yangında, 8 kişinin dumandan etkilendiği bildirildi.
Afyonkarahisar-İzmir karayolu üzerine bulunan bir termal otelin çatı katında çıkan yangın, Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekiplerce söndürüldü. Ekipler, çatı katında çalışma yaptı.
Kontrol altına alınan yangında, dumandan etkilenen kişi sayısının 8 olduğu belirtildi.
Öte yandan, NG Güral Afyon Wellness&Convention'dan yapılan yazılı açıklamada, sabah saatlerinde buhar jeneratörü bacasında meydana gelen arızadan kaynaklı olarak ani bir şekilde oluşan yoğun dumanın, otelin altıncı katını etkilediği belirtildi.
"Yaşanan arıza üzerine gereken tüm tedbirlere başvurularak, hiçbir misafir önemli bir sağlık sorunu yaşamadan olay kontrol altına alınmış ve sona erdirilmişdir" denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Şu an itibariyle otelde herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. NG Güral Afyon Wellness&Convention olarak tüm misafirlerimize hizmet vermeye kesintisiz bir şekilde devam etmekteyiz. Olay esnasında standart prosedür gereğince, bölgedeki itfaiye birimleri haberdar edilerek araç talebinde bulunulmuştur. Bu nedenle gösterdikleri ilgi nedeniyle başta Afyonkarahisar Belediyesi itfaiye ekipleri olmak üzere görevleri başında olan tüm ekiplere teşekkür ederiz."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER