ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Nisan 2013 Pazar 22:32

Afyonkarahisar'da özel halk otobüsündeki yangın


Afyonkarahisar'da 24 Nisan Çarşamba günü meydana gelen halk otobüsü yangınını görüntülerken firma çalışanlarının saldırısına uğrayan basın mensuplarından firma sahibi Şanlı tarafından özür dilendi.
     Otobüs firması sahibi Galip Şanlı, Afyonkarahisar Gazetecileri Yardımlaşma Derneği Lokali'nde düzenlediği basın toplantısında, 4 gün önce elim bir kaza yaşadıklarını söyledi.
     Halk otobüsünün yandığı sırada olayı görüntülemek isteyen basın mensuplarıyla tatsız bir olay yaşandığını ifade eden Şanlı, şöyle konuştu:
     "Olayı görüntülemek isteyen basın mensuplarıyla sıkıntı yaşanmış. Ben görünce yangını bıraktım bu olayla ilgilendim. Keşke olmasaydı ama ben kendilerinden çalışanlarım ve şirketim adına özür diliyorum. Keşke bu tatsız olay yaşanmasaydı. Bugüne kadar hiçbir zaman bir saygısızlık hürmetsizlik olmadı bundan sonrada olmayacaktır. Çünkü olayın şokuyla olmuş bir durum. Benim onlara saygım, sevgim var. Ben basın mensubu arkadaşlardan haklarını helal etmelerini istiyorum."
     Afyonkarahisar Gazetecileri Derneği Başkanı Mehmet Abdioğulları da basın mensuplarının böyle bir olay yaşamalarından büyük üzüntü duyduklarını ancak firma sahibi Galip Şanlı'nın gelip özür dilemesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi.
     Tatsız bir hadise yaşanmasına rağmen otobüste çıkan yangında can kaybı olmamasının kendilerini mutlu ettiğini vurgulayan Abdioğulları, ''Galip bey, kendisi bugün derneğimizi ziyarete gelerek basın mensuplarına karşı yaşanan tatsız hadiseye engel olmaya çalıştığını ancak engel olamadığını belirtti. Kendisi olayı yaşayan arkadaşlarımızdan özür diledi. Biz de olayın tatlıya bağlanmasından mutluluk duyduk'' diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER