ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2014 Salı 16:34

Afyonkarahisar’da 2 trafik polisi açığa alındı


Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü'nde görevli Y.U., T.Y. isimli 2 trafik polisi bir sürücünün şikayeti üzerine açığa alındı.

    Konya istikametine giden M.G. isimli kamyon sürücüsü trafik kontrolü nedeniyle durduruldu. Kontrol sonrasında yoluna devam eden sürücü, Sultandağı ilçesine geldiğinde ‘155 Polis İmdat’ telefonunu arayarak yolda trafik kontrolü yapan polislerin kendisinden para istediğini bildirdi. Emniyete giden sürücüye trafik polislerinin resimleri gösterildi. Resimleri teşhis eden sürücü polislerden şikayetçi oldu.

    Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, polis memurlarıyla ilgili bir takım iddialar olduğunu bu nedenle haklarında idari ve adli soruşturma başlatıldığını söyledi. Balkanlıoğlu, soruşturmanın selameti açısından ve daha sağlıklı yürümesi adına iki polis memurunun açığa alındığını belirtti.

    Polis memurlarının avukatı Tuncer Ergüler de şu anda konuyla ilgili bir açıklama durumunda olmadığını, delillerin toplanma aşamasında olduğunu dosya oluşturulduktan sonra açıklama yapabileceklerini kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER